Kurumsal İnziva Nedir?

26.01.2023 - 08:11:07

Kurumsal İnziva Nedir?

Kurumsal inziva, yoğun iş hayatı olan çalışanların bir süreliğine de olsa iş arkadaşları ile beraber şirket ortamından uzaklaşması olarak tanımlanıyor. Kurumsal hayatın getirdiği bazı kurallar var ve bu kurallar çalışanlar için bazen zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle iyi strateji oluşturmuş kurumlar genellikle kurumsal etkinlikler düzenler ve kurum çalışanlarını rahatlatmayı hedefler. İşte tam da bu noktada yeni trend olan kurumsal inziva işin içine giriyor. Kurumsal inziva ile bireyler şirket ortamından bir nebze de olsa uzaklaşarak stresini azaltıyor, daha motive oluyor ve çok daha verimli olarak işinin başına dönüyor. Kişinin ruhsal anlamda rahatlaması, iş arkadaşları ile beraber yalnızca iş değil, çalışmanın dışında da farklı etkinlikler yapabildiğini görmesi gerçekten büyük bir değer. Bunu sağlayabilen kurumlarla çalışmak sizce de çok keyifli değil mi?

Viking Turizm Kurumsal Etkinlikler

Viking Turizm ailesi olarak tüm kurumsal etkinliklerde yanınızda olduğumuzu hatırlatmak siteriz. Şirket çalışanlarınız için planladığınız her güzel etkinlikte başından sonuna tüm noktaları planlamak için hazırız. Bütçe yönetimi, zaman yönetimi konusunda 39 yıllık tecrübeye sahip şirketimiz, eminiz sizler için de harika işler çıkaracak!

Kurumsal İnziva Etkinlik Önerileri

Gideceğiniz yer ne olursa olsun, kurumsal bir inzivada her zaman fırtına gibi giden, denenmiş ve test edilmiş ekip oluşturma faaliyetleri vardır. İşte en iyi 5 önerimiz:

1. İletişim Oyunları Düzenleyin

Şirket içerisinde oyun alanlarına ne dersiniz? Ya da böyle oyunlar için vakit ayırmak kulağa hoş geliyor olmalı. Çünkü bazen şirkette her çalışan birbirini yeterince tanımıyor olabilir. Bu durumda gerçekten insana özgü ve doğal olan bir iletişim zorluğu yaşanıyor çünkü insanlar birbirlerini tanıyarak iletişimi güçlendirebilen varlıklardır. Bu nedenle şirkette keyifli oyunlar ya da şirket için tamamen dışarıda bir oyun günü organize edebilirsiniz.

2. Motivasyon Toplantıları Düzenleyin

Ekibinizi önünüzdeki zorlukların üstesinden gelmeye hazırlamak, herhangi bir iyi kurumsal geri çekilmenin çok önemli bir bileşenidir. Farklı departmanların bir önceki yıla ait başarılarını sunabilecekleri bir oturum ve önümüzdeki aylar için planların dahil edilmesi, herkesi ortak hedeflerinize yeniden bağlayabilir. Herkesin sahip olabileceği fikirleri veya endişeleri paylaşma şansı olması için açık bir Soru-Cevap ile bunu olabildiğince kapsayıcı hale getirin. Böylece işten uzak, kurumsal inziva başlamış olacak.

3. Mutlu Saat Zamanı Yapın

Belki Cuma günü siz de şirketinizde mutlu saatler etkinliği yapabilirsiniz. Aslında çok da zor olmayan basit meyve tabakları, birkaç çerez ve içecekle bu işi çözebilirsiniz. Mesai saatlerinden bir saat uzak kalacaklar ancak bu kurumsal inziva herkese çok iyi gelecek. Şirket içi iletişim artması ve motivasyonun artması için önemli bir madde olan mutlu saatler, sizler için de yararlı olabilir.

4. Eğitim ve Eğlenceyi Birleştirin

Kurumsal eğitimler evet gerekli ancak bunu kişisel gelişim, motivasyon içerikleri gibi eğitimlerle de pekiştirebilirsiniz. Ya da tamamen kurumsal dışında çok iyi bir gastronomi eğitimi satın alabilirsiniz. Ya da kültürel gelişim eğitimi. Böylece kurumdaki çalışanlarınız birbirini daha iyi tanıyacak, farklı yönlerini keşfedecek ve gelişecek. Eğitime hiç bu açıdan bakmış mıydınız?

5. Tadım Partileri Düzenleyin

Orta ölçekliden büyük ölçekli şirketlere tanıtım amaçlı gelen bazı firmalar olabiliyor. Çeşitleri ürünlerini tattırmak ve bazen denetmek için. Siz bunları duymuş muydunuz? Örneğin yeni bir kahve şirketi dünyanın farklı noktalarından temin edilen kahveleri, farklı demleme şekilleriyle size tanıtabilir. Çalışanlarınız tadımı yorumlarken aynı zamanda işten uzak, kurumsal inziva vaktine geçmiş olurlar. Hem farklı konularla bilgi birikimi personellerinizin vizyonunun da gelişmesine neden olur. Kurumsal inziva içeriğimiz umarız faydalı olmuştur, tüm kurumsal etkinlikleriniz için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Kurumsal İnziva Nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın