Umman Sultanliğı Girişinde Koronavirüs tedbileri

26.07.2021 - 12:00:00 / 07.12.2021 - 15:31:28

 

26 Temmuz 2021 Güncelleme:

Umman Sultanlığı Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları kapsamında Seyahat uygulamaları güncellemesine göre; PCR testine gerek kalmadan, Umman Sultanlığı'nın başkenti Maskat'a seyahat edilebilmektedir.

Seyahatten en az 14 gün önce yapılmış tam aşı belgesini ibraz etmek yeterlidir.

 

Umman Uçak Bileti için:

 

29 Aralık 2020

Umman Sivil Havacılık Otoritesinin aldığı son karara göre, 29 Aralık 2020 tarihinde uçuşlara tekrar başlanmış olup, detaylar aşağıdakigibidir;

  • Körfez Ülke Vatandaşları, oturum izni olan veya geçerli bir vizeye sahip yolcuların Umman’a girişine müsade edilecektir.
  • Umman’a Seyahat edecek yolcular varış saatinden en az 72 saat önce alınmış, negatif PCR testi bulundurması gereklidir. İlgili test İngilizce veyaArapça formatta olabilir.
  • Ummanlı, Körfez ülke vatandaşları ve ücretsiz sağlık kartı bulunduran yolcular dışında, bütün yolcular Covid-19 tedavisini de kapsayacak bir sağlıksigortasına en az bir ay süre ile sahip olmalılar.
  • Tarassud uygulamasını ülkeye giriş yapmadan önce indirilmelidir. Umman’a Seyahat edecek bütün yolculara varışta PCR testi uygulanacak olup, yolcununödemesi gereken tutar 25 Omr’dir.
  • Umman’a seyahati olan yolculara PCR testi uygulanacak olup, tarassud uygulamasını indirilmesi talep edilecektir.
  • Umman’a seyahati olan bütün yolcular için PCR testi ve 7 gün karantina ve 8. günde tekrar PCR Testi uygulanacaktır.
  • Uçuş Ekibi ve 15 yaşın altındaki çocuklar PCR testi uygulamasından muaftır.
  • Uçuş Ekibi sağlık bakanlığının belirlediği önleyici kararların uygulanması şartıyla karantina uygulamasından muaftır.
  • Diplomatlar PCR Test, Kelepçe ve Tarassud uygulamasından muaftır, ancak 7 gün karantina uygulamasına tabi tutulacaklardır.

Vize Notu: https://evisa.rop.gov.om/ linkinden turist vizesiyle başvuruları alınmaktadır. Bununharicinde kapıda da vize verilmektedir.

İstanbul Havalimanı’nda PCR Test sorgulaması yapılmamaktadır.

Yolcular tıpkı Türkiye’de “HES” uygulamamız olduğu gibi, Umman Sultanlığı’nda da “Tarassud+” uygulamasını cep telefonlarına indirip kayıt yaptırmalıdır.

Kaynak: OmanAir

BİZE ULAŞIN

Umman Sultanliğı Girişinde Koronavirüs tedbileri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın