Umman Sultanliğı Girişinde Koronavirüs Tedbileri

28.02.2022 - 12:00:00

28 Şubat 2022 Seyahat Kısıtlamaları Güncelleme:

Umman Sivil Havacılığının yayınlamış olduğu yeni kurallara göre, Umman'a seyahat edecek olan tüm yolcuların;

1. Online Sağlık beyan formu doldurulması zorunluluğu kaldırılmıştır.

2. Umman vatandaşı olmayan 18 yaş ve üzeri yolcularımız için 2 doz aşı sertifikası talebi devam etmektedir.

3. 18 yaş ve üzeri tüm yolcular Umman'a varıştan önce 24 saat içerisinde alınmış negatif Pcr testi veya vardıktan sonra 24 saat içerisinde alınmış negatif pcr testi sonucu göstermek zorundadır. Ayrıca Covid-19'u kapsayan bir sağlık sigortası teslim etmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26 Temmuz 2021 Seyahat Kısıtlamaları Güncelleme:

Umman Sultanlığı Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları kapsamında Seyahat uygulamaları güncellemesine göre; PCR testine gerek kalmadan, Umman Sultanlığı'nın başkenti Maskat'a seyahat edilebilmektedir.

Seyahatten en az 14 gün önce yapılmış tam aşı belgesini ibraz etmek yeterlidir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29 Aralık Seyahat Kısıtlamaları 2020 Güncelleme

Umman Sivil Havacılık Otoritesinin aldığı son karara göre, 29 Aralık 2020 tarihinde uçuşlara tekrar başlanmış olup, detaylar aşağıdakigibidir;

  • Körfez Ülke Vatandaşları, oturum izni olan veya geçerli bir vizeye sahip yolcuların Umman’a girişine müsade edilecektir.
  • Umman’a Seyahat edecek yolcular varış saatinden en az 72 saat önce alınmış, negatif PCR testi bulundurması gereklidir. İlgili test İngilizce veyaArapça formatta olabilir.
  • Ummanlı, Körfez ülke vatandaşları ve ücretsiz sağlık kartı bulunduran yolcular dışında, bütün yolcular Covid-19 tedavisini de kapsayacak bir sağlıksigortasına en az bir ay süre ile sahip olmalılar.
  • Tarassud uygulamasını ülkeye giriş yapmadan önce indirilmelidir. Umman’a Seyahat edecek bütün yolculara varışta PCR testi uygulanacak olup, yolcununödemesi gereken tutar 25 Omr’dir.
  • Umman’a seyahati olan yolculara PCR testi uygulanacak olup, tarassud uygulamasını indirilmesi talep edilecektir.
  • Umman’a seyahati olan bütün yolcular için PCR testi ve 7 gün karantina ve 8. günde tekrar PCR Testi uygulanacaktır.
  • Uçuş Ekibi ve 15 yaşın altındaki çocuklar PCR testi uygulamasından muaftır.
  • Uçuş Ekibi sağlık bakanlığının belirlediği önleyici kararların uygulanması şartıyla karantina uygulamasından muaftır.
  • Diplomatlar PCR Test, Kelepçe ve Tarassud uygulamasından muaftır, ancak 7 gün karantina uygulamasına tabi tutulacaklardır.

Vize Notu: https://evisa.rop.gov.om/ linkinden turist vizesiyle başvuruları alınmaktadır. Bununharicinde kapıda da vize verilmektedir.

İstanbul Havalimanı’nda PCR Test sorgulaması yapılmamaktadır.

Yolcular tıpkı Türkiye’de “HES” uygulamamız olduğu gibi, Umman Sultanlığı’nda da “Tarassud+” uygulamasını cep telefonlarına indirip kayıt yaptırmalıdır.

Kaynak: OmanAir

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Umman Sultanliğı Girişinde Koronavirüs Tedbileri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın