Kurumsal Oyunlar

17.04.2023 - 09:10:57

Kurumsal oyunlar fiziksel ya da online ortamda yapılabiliyor. İster online ister fiziksel ortamda olsun bireyler yan yana ve birlikte olma hissini deneyimliyor. Sosyalleşmek, kaynaşma sağlamak ve çalışan bağlılığını artırmak için en iyi yollardan biri kurumsal oyunlar oluyor. Bir firmada önemli noktalardan biri uyum içerisinde bir çalışma ortamıdır. Dolayısıyla çalışanların takımın bir parçası olması ve uyum içinde ilerleyebiliyor olması başarılı bir şirketin temelini oluşturur. Tam da bu nedenle ekip olmayı ve birlikte hareket etmeyi öne çıkaran etkinlikler göz ardı edilmemelidir.

Kurumsal etkinlikler hem eğlenmeye hem de yeni insanlarla tanışmaya yardımcı olur. Bu ihtiyacı karşılamak için farklı oyunlar ile yetişkinleri hem eğlendirmek hem kaynaştırmak mümkündür. Birbirinden eğlenceli kurumsal etkinliklerle ekip kaynaşması sağlanabilir. Yeni trendlere ve firmaların ihtiyaçlarına göre kurumsal aktiviteler çalışanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmeye destek olmaktadır. Bu oyunlar sizin zamanınıza ve programınıza uyum sağlayabilmektedir. Bu sayede kurumsal etkinliklerde takım olma becerileri arttırmaya yönelik adımlar atılabiliyor. İlişkileri güçlendirme ve kaynaştırma amacıyla yaratıcı oyunlar kurumunuzun değerlerine uygun şekilleniyor. Özel kurumsal etkinlikler en baştan ve yalnızca size özel temalar odağında çalışılabiliyor. Şirketteki yeni tanışan ekip arasında yakınlık kurmak hem de birbirini iyi tanıyan ekipleri eğlenceli şekilde bir araya getirmek adına kurumsal oyunlar oldukça faydalıdır. Çalışanlar arasındaki sosyal bağları, iletişimi güçlendirecek ve işbirliği ile hareket etme kabiliyetlerini kuvvetlendirecek; eğlenceli ve sanat dolu oyunlar sayesinde harika bir deneyim yaşayacaklardır. Ekibinizde iş birliğini geliştirmek ve motivasyonu arttırmak için kurumsal etkinlikler en iyi seçeneklerden biridir.

Bu yazımızda sizin için ilham verici bir içerik hazırladık. Kurumsal oyunlar nasıl yapılmalıdır, ekipler arası gerçekleştirilecek kurumsal aktivitelerde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi önemli konuyla ilgili merak ettiğiniz her detaya yazımızda yer verdik. Bu içeriğimizde, kurumsal aktiviteler ile ilgili işinize çok yaracak pek çok önemli noktayı inceleyeceğiz. Eğer siz de kurumsal oyunlar içeriğine göz atmak istiyorsanız tüm sorularınızın cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Oyun ve Etkinlikler Neler Sağlıyor?

Kurumsal oyunlar güçlü takım ruhunu geliştirmeye destek olur. Bu uygulamalar başarının yollarından birinin ekipteki çalışanların birbirine yardımcı olmasıyla gerçekleştiğini deneyimler. Tüm interaktif aktiviteler çok iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Bir ekip üyesinin yardıma ihtiyacı varsa, ekibin başarısı için bu kişiye yardım etmek gerekir. Ortak başarı bireysel başarıdan daha önemlidir. Kurumsal aktivitelerde başarı için katılımcılardan belirli bir disiplin içerisinde hareket etmeleri beklenir. Örneğin bir ekip oyuncusu gerekli faydayı sağlamadığı sürece başarısızlık karşısında bütün takım etkilenir. İletişim ilişki yönetiminin direğidir. Eğlenceli kurumsal oyunlar ve ihtiyaca uygun hazırlanmış bir çalışma çalışanlar arasındaki iletişimi arttırmak için mükemmel bir uygulamadır. Çalışmalar, kurumsal etkinliklerin finansal ödüllerden daha iyi teşvik olduğunu göstermektedir. Sağlanan motivasyon ve kurumsal etkinlikler, çalışanların yıllar sonra dahi hatırlayacağı anılar yaratır. Kurumsal aktiviteler, ekip ruhunu desteklemeye, baskı altında gerektiğinde kendini gerektiğinde ekibini yönetme prensiplerine ve çok yönlü düşünceyi teşvik etmeye dayanır. Bütün bu becerilerle yaşanan tecrübeler iş dünyasına yansıyacaktır. Birbirini tanımayan ekipler ya da yeni kaynaşmaya başlayan kişileri bir araya getirip öncelikle sohbet etmeleri sağlanmaktadır. Herkesin kolayca aktiviteye dâhil olması önemlidir. Bu sayede sosyalleşmek için ortam oluşturulur. Aynı zamanda bu ortam kişisel olarak birbirini tanıma imkânı sunar. Kurum ve çalışan arasındaki ilişkiyi olumlu etkilenir. Katılımcıların kendilerini önemli ve değerli hissetmesi sağlanır. ekip ve departmanlar arası, profil odağında hazırlanmış oyunlarda herkes sohbete dahil olabilir. Çeşitli konularda oyunlarla hem kurumun öncelik verdiği bilgiler aktarılır hem de eğlenilir. Şirketin vermek istediği mesajın iletildiği, toplantının konseptine uygun tasarımlar yapılır. Kurumsal oyun ve etkinliklerini sağladığı faydalar aşağıdaki gibidir;

 • Tanışmayı ve kaynaşmayı geliştirir,
 • Takım disiplini ve takım ruhunu geliştirir,
 • İş dışında birbirini tanıyabilmelerini sağlar,
 • Çalışan bağlılığını artırır,
 • İletişimi kolaylaştırır,
 • Beyin fırtınasını teşvik eder,
 • Farkındalık sağlar,
 • Motivasyonları yükseltir,
 • Verimliliği artırır,
 • Konsepte uyum sağlar.

Kurumsal Oyunlar Çalışanlara Neler Katacak?

Kurumsal etkinlikler firmanızda çalışan kişilere pek çok fırsat sunar. Bunlar aşağıdaki gibidir;

 • Bol bol konuşacaklar,
 • Tanışacaklar ve kaynaşacaklar,
 • Eğlenecekler,
 • Aktif ve girişken olacaklar,
 • Oyun oynamanın keyfine varacaklar,
 • Her zaman oyunlarda keyif alabilecekleri bölümleri bulacaklar.

Kurumsal Oyunlar İçin Bizimle İletişime Geç!

BİZE ULAŞIN

Kurumsal Oyunlar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın