İskoçya Seyahat Kısıtlamaları

18.03.2022 - 07:25:45

İskoçya Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. İskoçya seyahati öncesi dikkat etmeniz gereken konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

18 Mart 2022 Covid 19 Seyahat Kısıtlamalarında Güncelleme

18 Mart Cuma günü 04:00 itibariyle Edinburg'a gelen tüm yolcular için Covid-19 kısıtlamaları ve gereksinimleri kaldırılacaktır.

Ekonomik Edinburg uçak bileti için

 

11 Şubat 2022 Covid 19 Seyahat Kısıtlamalarında Güncelleme

11 Şubat 2022, saat: 04: 00 tarihinden itibaren Edinburg'a gelen tüm yolcular için geçerli olan güncel duyuru aşağıda yer almaktadır.

Son duyurudan bu yana yapılan değişikliklerin özeti Rev.09 / 07.01.2022 +0400’den itibaren 11.02.2022; 2’a) kapsamındaki yolcular için varış gününden sonra 0-2 covid-19 testi şartı kaldırılmıştır. +0400’den itibaren 11.02.2022; 2b) kapsamındaki yolcular için varış gününden sonra 8 gün PCR testi ve izolasyonu kaldırılmıştır. 0-2 gün PCR test zorunluluk devam etmektedir. Herhangi son dakika değişikliği durumunda, en güncel kırmızı listeye İskoç Hükümetinin web sitesinden erişilebilir. (https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19- international-travel-quarantine/pages/red-list/) 1) Yolcular İskoçya'ya varışlarından önceki son 10 gün içinde kırmızı listede yer alan bir ülke veya bölgede bulunmuşlarsa, aşağıda belirtilen kısıtlamalar uygulanacaktır.

• Yolcunun İngiliz/İrlanda vatandaşı olması veya Birleşik Krallık'ta oturma hakkına sahip olması gerekmektedir

• Seyahatten önce PLF formu doldurması gerekmektedir. (https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk)

• 12 yaş ve üzeri ise; İskoç Hükümeti'nin kısıtlamalarına uygunluk sağlamak için uçuştan 2 gün önce Covid-19 testi gerekmektedir (https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19- international-travel-quarantine/pages/pre-arrival-tests/). 12 yaşından küçük yolcuların uçuş öncesi Covid-19 testi yaptırmalarına gerek yoktur.

• 2 adet COVID-19 testi içeren Karantina otel Rezervasyon paketi almaları gerekmektedir. (https://quarantinehotelbookings.ctmportal.co.uk/)

2a) Kırmızı listede olmayan ülkelerden seyahat eden ve iki doz aşıları olan yolcular ve 18 yaşından küçük çocuklar için kısıtlamalar:

• Seyahatten önce PLF formu doldurması gerekmektedir. (https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk)

• 18 yaş ve üzeri ise; İskoç Hükümeti'nin kriterlerine uygun olarak onaylanmış bir aşı olmalıdır (https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19-internationaltravel-quarantine/pages/overview/ ). Aşı veya aşı kartı gerekli standardı karşılamıyor ise, yolcu aşılanmamış olarak sınıflandırılacaktır. 18 yaşın altındaki çocuklar, aşı durumuna bakılmaksızın tam aşılı olarak sınıflandırılmaktadır.

2b) Kırmızı listede olmayan ülkelerden seyahat eden ve iki aşıları olmayan yolcular için kısıtlamalar:

• Seyahatten önce PLF formu doldurması gerekmektedir. (https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk)

• 18 yaş ve üzeri ise; İskoç Hükümeti'nin kısıtlamalarına uygunluk sağlamak için uçuştan 2 gün önce Covid-19 testi gerekmektedir (https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19- international-travel-quarantine/pages/pre-arrival-tests/).

• 18 yaş ve üzeri ise; varış sonrası 2 gün PCR testi için rezervasyon ve ödeme yapmalıdır (https://www.find-travel-test-provider.service.gov.uk/providers).

3) Yukarıdaki kısıtlamaların tamamından veya bir kısmından muaf olan yolcular: Muafiyet detayları İskoç hükümetinin web sitesinde bulabilirsiniz. (https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19-international-travel

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Planladığınız tüm seyahatlere yönelik; uçak bileti, otel, vize vb hizmetlerden destek almak isterseniz, sizlere her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

İskoçya Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın