Kanada Seyahat Kısıtlamaları

06.12.2021 - 06:54:01 / 18.01.2022 - 06:58:59

Kanada Seyahat Uygulamalarında Covid19 Tedbirleri

Kanada'ya 12 yaşından büyük olan tam aşılı olmayan yolcu giremez. 2. Doz uçuştan 15 gün önce tamamlanmış olmalıdır. Kabul edilen aşılar Moderna, Pfizer Biontech, Astra Zeneca ve Johnson&Johnson, Sinopharm, Sinovac, Covaxin dur. 5 yaşından büyük tüm yolcular IST tarifeli sefer kalkışından 72 saat öncesinde PCR negatif testi ibraz etmek zorundadır. Tüm yolcuların ARRCAN uygulamasını uçuştan 72 saat öncesinde tamamlamaları gerekmektedir.

* Kanada vatandaşları

* Kanada oturumu olanlar

* Aşı olmaya sağlık durumu müsait olmayanlar. Muafiyet olması için Kanada Sağlık Bakanlığının otorizasyonu alınmalıdır.

* Dini olarak aşı olması mümkün olmayanlar. Uçuştan önce Transport Canada'da aşısız uçuşa kabul otorizasyonu almak zorundadır.

Yukarıdaki 4 madde içinde olan yolcular aşılarını tamamlamamış olsa dahi sefere kabul edilebilinir. 1. ve 2. Maddedeki yolcular Kanada varışlarında iç hat devam seferleri varsa iç hat seferlerine veya Kanada içindeki toplu taşıma araçlarına aşısız olarak (Negatif PCR test sonucu olsa dahi) kabul edilmeyecektir. Kanada makamlarınca 14 gün ev veya devlet karantina noktalarında karantina uygulaması yapılacaktır.

* Botsvana

* Mısır

* Esvatini

* Lesotho

* Malavi

* Mozambik

* Namibya

* Nijerya

* Güney Afrika

* Zimbabve

Yukarıdaki ülkelerden veya son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş yolcuların Kanada'ya girişi 31.1.2022 tarihine kadar durdurulmuştur. Bu ülkelerden veya son 14 içinde bu ülkelerde bulunmuş Kanada vatandaşları, Kanada oturum sahipleri yukarıdaki ülkeler dışında yapılmış negatif PCR testi ile Kanada'ya seyahat edebilir. 72 saat hesaplamasında Istanbul tarifeli kalkış saati esas alınmalıdır.

NOT: Yukarıdaki 10 ülke dışında Hindistan ve Fas içinde aynı koşullar geçerli olup, kısıtlama bitiş tarihi belirsizdir.

Ekonomik Toronto uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Kanada Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın