Kanada Seyahat Kısıtlamaları

06.10.2022 - 09:00:00

1 Ekim 2022 Güncel Kanada Seyahat Kısıtlamaları

Kanada'ya seyahat edecek yolcular için 01.10.2022 itibarı ile Covid-19 kısıtlamaları son bulmuştur.(Aşı ve PCR olmadan yolcu kabul edilebilir)

ARRCAN uygulaması devam etmektedir.

Seyahat planınızla ilgili sorularınız için bize 0212 334 2600 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

01.04.2022 itibari ile Kanada varışlı 5 yaş ve üzerindeki tüm yolculardan uçuş öncesinde talep edilen mecburi negatif sonuçlu PCR/Antıjen test uygulaması sona erecektir. Bu tarihten itibaren Kanada Makamlarınca kabul görmüş ve tamamen aşılanmış yolcular uçuş öncesinde negatif test ibraz etmeksizin uçuşa kabul edilebilinir.


5 yaş ve üzerindeki aşılarını tamamlamamış yolcular negatif sonuçlu PCR/Antijen veya 10 ila 180 gün aralığında sadece pozitif PCR (Moleküler test) test ibraz etmeleri gerekmektedir. Find out if you can enter Canada - Travel restrictions in Canada - Canada.ca linkinten detaylara ulaşabilirsiniz.


Tüm yolcular Kanada`ya giriş yapmadan önce ArriveCAN ( mobil uygulama veya online form) doldurmaya devam edecektir.

--------

06.12.2021

Kanada Seyahat Uygulamalarında Covid19 Tedbirleri

Kanada'ya 12 yaşından büyük olan tam aşılı olmayan yolcu giremez. 2. Doz uçuştan 15 gün önce tamamlanmış olmalıdır. Kabul edilen aşılar Moderna, Pfizer Biontech, Astra Zeneca ve Johnson&Johnson, Sinopharm, Sinovac, Covaxin dur. 5 yaşından büyük tüm yolcular IST tarifeli sefer kalkışından 72 saat öncesinde PCR negatif testi ibraz etmek zorundadır. Tüm yolcuların ARRCAN uygulamasını uçuştan 72 saat öncesinde tamamlamaları gerekmektedir.

* Kanada vatandaşları

* Kanada oturumu olanlar

* Aşı olmaya sağlık durumu müsait olmayanlar. Muafiyet olması için Kanada Sağlık Bakanlığının otorizasyonu alınmalıdır.

* Dini olarak aşı olması mümkün olmayanlar. Uçuştan önce Transport Canada'da aşısız uçuşa kabul otorizasyonu almak zorundadır.

Yukarıdaki 4 madde içinde olan yolcular aşılarını tamamlamamış olsa dahi sefere kabul edilebilinir. 1. ve 2. Maddedeki yolcular Kanada varışlarında iç hat devam seferleri varsa iç hat seferlerine veya Kanada içindeki toplu taşıma araçlarına aşısız olarak (Negatif PCR test sonucu olsa dahi) kabul edilmeyecektir. Kanada makamlarınca 14 gün ev veya devlet karantina noktalarında karantina uygulaması yapılacaktır.

* Botsvana

* Mısır

* Esvatini

* Lesotho

* Malavi

* Mozambik

* Namibya

* Nijerya

* Güney Afrika

* Zimbabve

Yukarıdaki ülkelerden veya son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş yolcuların Kanada'ya girişi 31.1.2022 tarihine kadar durdurulmuştur. Bu ülkelerden veya son 14 içinde bu ülkelerde bulunmuş Kanada vatandaşları, Kanada oturum sahipleri yukarıdaki ülkeler dışında yapılmış negatif PCR testi ile Kanada'ya seyahat edebilir. 72 saat hesaplamasında Istanbul tarifeli kalkış saati esas alınmalıdır.

NOT: Yukarıdaki 10 ülke dışında Hindistan ve Fas içinde aynı koşullar geçerli olup, kısıtlama bitiş tarihi belirsizdir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Toronto uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Kanada Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın