Almanya Covid 19 Kısıtlamaları

27.12.2021 - 09:19:00 / 20.01.2022 - 13:46:04

Almanya'ya seyahat şartları aşağıdaki gibi güncellenmiştir:

 

Ø Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcular, uçuştan önce, negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalığı geçirildiğine dair kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

 

Ø Covid-19 test kanıtı:

·Yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından WHO standartlarında düzenlenmiş negatif sonuçlu Antijen ve PCR testleri kabul edilmektedir.

·Antijen testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalıdır.

·PCR testin numune verilişi itibarıyla planlı kalkış saatinden 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalıdır.

·İstisna: Son 10 gün içinde bir VARIANTS OF CONCERN bölgesinde bulunmuş yolcular negatif PCR test raporu ibraz etmek mecburiyetindedirler (6 yaşından küçük çocuklar hariç). Bu yolcularda antijen testi veya aşı kanıtı veya Covid-19 hastalığı geçirildiğine dair kanıt yeterli değildir.

 

Ø Covid-19 aşı kanıtı:

·Alman Paul-Ehrlich Entitüsünün sayfasında yer alan bir aşı maddesi uygulanmış olmalı.

·Bu aşı maddesinin gerektirdiği sayıdaki aşı dozların tümü uygulanarak aşılama tamamlanmış olmalı.

·Son doz aşı ile tamamlanan aşılama üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır.

 

Ø Covid-19 hastalığını geçirme kanıtı:

·Uçuştan en az 28 gün önce test tarihli ve 6 aydan eski olmayan pozitif sonuçlu PCR test raporu sunulmalıdır.

 

Ø Tüm kanıtlar Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dillerinde elektronik veya fiziki belge olarak ibraz edilmelidir.

 

Ø Alman Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından HIGH-RISK AREA ve VARIANTS OF CONCERN olarak belirlenen bölgelerin birisinde son 10 gün içinde bulunmuş Almanya'ya seyahat edecek yolcularımız ayrıca Online Form doldurup, kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Online Form kayıdı tüm yaştaki yolcular için oluşturulmalıdır. 6 yaştan küçük çocuklar için bu hususta bir istisna bulunmamaktadır.

 

Ø Online Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen Form ID numarası check-in işlemleri esnasında personele teslim etmesi gerekmektedir.

 

Ø Son 10 gün içinde HIGH-RISK AREA bölgesinde bulunmuş Covid-19 aşılamasını tamamlamış veya Covid-19 hastalığını geçirmiş yolcular, Almanya´ya varışlarında yukarıda belirtilen kriterlere uygun geçerli kanıtlarını www.einreiseanmeldung.de sayfasına yükleyip veya bağlı bulundukları sağlık dairesine gönderdikten sonra, test olma ve karantinaya girme zorunlulukları bulunmamaktadır. İlgili kanıt hemen, istisnai olarak en geç 24 saat içinde, iletilmelidir. Kanıtın gönderilmesine kadar karantinada kalınması gerekmektedir.

 

Ø Son 10 gün içinde VARIANTS OF CONCERN bölgelerinde bulunmuş yolcular için geçerli olan şartlar:

·Sadece Alman vatandaşı veya Almanya'da ikameti ve oturum müsaadesine sahip olan yolcular ve bu yolcuların eşleri ve reşit olmayan çocukları Almanya varışlı olarak taşınabilmektedir.

·Negatif PCR test raporu ibraz etmek mecburiyetindedirler (6 yaşından küçük çocuklar hariç). Bu yolcularda antijen testi veya aşı kanıtı veya Covid-19 hastalığı geçirildiğine dair kanıt yeterli değildir.

·PCR testin numune verilişi itibarıyla planlı kalkış saatinden 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalıdır.

·Almanya'da karantinaya girmeleri zorunludur.

Ø Covid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına 0212 324 2828 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Frankfurt uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Almanya Covid 19 Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın