Almanya Covid 19 Kısıtlamaları

09.11.2020

 

 

Almanya'ya Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine;

Almanya'nın halk sağlığından sorumlu Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından Covid 19 pandemisinden dolayı riskli katagoride belirlediği ülkelerde son 10 günde bulunan yolcuların Almanya uçuşları öncesindeOnline Form doldurması zorunlu tutulmuştur.

Türkiye'nin de dahil olduğu riskli ülke ve bölgelerin listesine www.rki.de/covid-19-risikogebiete websitesinden erişilebilir.

Bu nedenle, son 10 gün içerisinde riskli ülkelerde bulunan ve Almanya'ya giriş yapacak yolcuların uçuşları öncesindewww.einreiseanmeldung.de websitesi üzerindenOnline Formu eksiksiz doldurulması sonrasında sistem tarafından kendilerine otomatik olarak verilen QR kodunu check-in işlemleri esnasında personele ibraz etmesi gerekmektedir.

Ayrıca, Almanya Sağlık Bakanlığı tarafından riskli ülkelerden gelen yolculara ülkeye girişlerinde konaklayacakları adreslerde ilk 10 günlük zorunlu karantina kuralı ve karantinanın 5. gününden sonra ücret karşılığı yapılabilecek PCR testinde negatif olan yolcuların karantina süresinin sona erebileceği belirtilmiştir.

Karantina ve istisnalarla ilgili detaylara ''Regulations for persons entering Germany'' bilgilendirme dokümanından erişebilirsiniz. Dokümana erişim için lütfenTIKLAYINIZ.

 

Almanya otorite regülasyonlarına istinaden, 2 yaş altındaki Türkiye çıkışlı Almanya varışlı yolcularımız için 68754916-724.99-E.11880 sayılı duyuruda belirtilen test muafiyeti genişletilmiştir. Yeni uygulamada, 6 yaşın altındaki Türkiye çıkışlı Almanya varışlı yolculardan test talep edilmeyecektir.


 

 

 

 

 

 

BİZE ULAŞIN

Almanya Covid 19 Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın