Almanya Covid 19 Kısıtlamaları

13.06.2022 - 09:19:00

Federal Amlanya, Covid-19 tedbirlerini ve Covid-19 belge ibraz yükümlülüğünü, VOC Bölgesi ülkeleri (an itibariyle kategoride ülke bulunmamaktadır) ve Çin Halk Cumhuriyetinden gelen yolcular hariç, tamamen kaldırmıştır.

------

07.03.2022

03.03.2022 tarihi itibariyle Federal Almanya tüm ülkeleri Riskli Bölge statüsünden çıkarmıştır. Ülkelerin Riskli Bölge statüsüne alınması veya alınmaması haftalık olarak değerlendirilmektedir. Riskli Bölgeler statüsünde bulunmayan ülkelerden seyahat eden yolcuların ONLINE FORM zorunluğu yoktur. Almanya'ya seyahat edecek 12 yaş ve üzeri yolcular, uçuştan önce, negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalıktan iyileşme kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

Covid-19 test kanıtı:

-Yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından WHO standartlarında düzenlenmiş negatif sonuçlu Antijen ve PCR testleri kabul edilmektedir.

-Antijen testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 48 saatten fazla süre geçmemiş olmalıdır.

-PCR testin numune verilişi itibarıyla Almanya'ya olan uçuşun ''depature time''dan 48 saatten fazla süre geçmiş olmamalıdır.

İstisna: Son 10 gün içinde bir VARIANTS OF CONCERN bölgesinde bulunmuş yolculardan antijen testi kabul edilmemektedir ve Aşı kanıtı yeterli değildir. PCR Testi şarttır. PCR testin numune verilişi itibarıyla Almanya'ya olan uçuşun ''depature time''dan 48 saatten fazla süre geçmiş olmamalıdır.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda Alman Paul-Ehrlich Enstitüsünün kabul ettiği aşı maddesi ile aşılamasını en az 14 gün önce tamamlamış yolcular (son 10 günde VARIANTS OF CONCERN bölgelerinde bulunmuş yolcular hariç), Almanya'ya diğer giriş şartlarını (17.03.2020 sonrası alınan vize, vb.) yerine getirmeleri halinde, ilgili varış istasyonundan OK TO BOARD alınmadan seyahat edebilmektedirler. Detaylı bilgi için Almanya İçişleri Bakanlığı websitesini inceleyebilirsiniz. Turistik amaçlı seyahat eden 6 ile 12 yaş arası yolcularımız, aşılanması tamamlanmış bir ebeveyn refakatçı ile birlikte seyahat etmesi durumunda Covid-19 test raporu yeterlidir.

Covid-19 aşı kanıtı:

-Alman Paul-Ehrlich Entitüsünün sayfasında yer alan bir aşı maddesi uygulanmış olmalıdır.

-Bu aşı maddesinin gerektirdiği sayıdaki aşı dozların tümü uygulanarak aşılama tamamlanmış olmalıdır.

-Son doz aşı ile tamamlanan aşılama üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır. Not: Daha öncesi kabul edilen tek doz Johnson&Johnson aşısı, artık ikinci doz aşı tamamlanmış ve üzerinden 14 gün geçmiş olmalıdır.

-İkinci doz aşının geçerliliği 270 gün ile sınırlıdır.

Covid-19 hastalığından iyileşme kanıtı:

-Daha önce Covid-19 hastalığını geçirmiş ve artık hastalık belirtisi olmayan yolcular, en az 28 gün önce ve en fazla 90 önce yapılmış pozitif PCR test raporunu sunmalıdırlar.

-Tüm kanıtlar Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dillerinde elektronik veya fiziki belge olarak teslim edilmelidir.

-Covid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına ''Koronavirüs düzenlemeleri'' bilgilendirme dokümanından ve Alman Sağlık Bakanlığı ile eyaletlerin websitelerinden erişebilirsiniz.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Frankfurt uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Almanya Covid 19 Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın