Amerika Birleşik Devletleri İş Vizesi Programı (Business Visa Program)

12.07.2013 - 00:00:00

Sayın Müşterimiz


Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu iş amaçlı seyahat edecek Türkiye'de ikamet eden kişilerin acil vize randevu taleplerini cevaplamak için bir uygulama başlatmıştır.
Buna göre; İş seyahati yapacak başvuru sahipleri belirli şartlar altında acil randevu taleplerini aşağıdaki internet adresinden yapabilirler.

http://turkish.turkey.usembassy.gov/acil_basvurular_istanbul/i-vizesi-program--trkiye.html

Uygulama eğer bir vize randevusu alınmışssa ve ABD'deki ziyaret nedeni verilen randevu tarihinden daha erken seyahat etmeyii gerektiriyorsa bu formu doldurarak acil randevu taleb etmeyi sağlamaktadır.
Sistem daha önce ABD vize başvurusu reddedilmiş kişiler İş Vizesi Programı altında acil randevu talebini kabul etmemektedir. Aynı zamanda randevu günü vize mülakatına girmek için konsolosluğa gelen ancak daha önce ABD vize başvurularının reddedildiği tespit edilen kişiler vize mülakatına alınmayacağı bildirilmektedir.
Bu form doldurulup gönderildikten sonra 3 iş günü cevap alınmadığı takdirde acil randevu talebi onaylanmamış demek olup, ilk alınan randevu tarihi geçerli olduğu bildirilmektedir.
Bilgilerinize Sunarız

Saygılarımızla
Viking Turizm

BİZE ULAŞIN

Amerika Birleşik Devletleri İş Vizesi Programı (Business Visa Program) hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın