Schengen Bölgesine Seyahat Edecek Kişiler İçin Uyarılar

26.01.2023 - 07:21:34

Schengen vize rejimi yönetmeliği gereği, vizenin alındığı ülkeye ilk giriş yapma mecburiyeti ve sorumluluğu bulunmaktadır.

Örneğin, Yunanistan’dan alınan vize ile ilk olarak Almanya'ya gitmek bir takım vize sorunlarını beraberinde getirmektedir ve hatta ülkeye giriş izni verilmemektedir.

Ancak alınan vize ile ilk girişin vize alınan ülkeye yapılması halinde vizenin geçerlilik süresi devam ettiği takdirde diğer Schengen ülkelerine seyahat etmek mümkündür.

Schengen’e üye ülkeler

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ve Hırvatistan.

AB’ye üye olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein da Schengen bölgesine dahildir ancak geçerli ve çok girişli Schengen vizesi ile bu ülkelere seyahat mümkündür.

Bu çerçevede, Schengen bölgesine seyahat edecek kişilerin vizelerini ilk giriş yapacakları ülkenin temsilciliğinden almaları hususu önem taşımaktadır, aksi durumlarda bir sonraki vize müracaatlarında vize reddi yaşama olasılığı çok yüksektir.

Vize ekibimizle iletişime geçmek için vize@vikingturizm.com.tr mail atabilir ya da 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Schengen Bölgesine Seyahat Edecek Kişiler İçin Uyarılar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın