Güncel Konsoloslukluk Çalışma Durumları

26.06.2020 - 00:00:00

Covid-19 sebebi ile bazı ülkelerin vize müracaatlarına ilişkin detayları aşağıdaki gibi paylaşmak isteriz:

Almanya: Haftanın sadece Çarşamba günleri nakliye taşımacılığı yapan ve sadece varış noktası Almanya olan seyahatler de TIR şoförleri için vize işlemleri randevulu şekilde kabul edilmektedir, ayrıca vekaleten sadece yine varış noktası Almanya olan seyahatlerde vekaleten Macaristan ve Slovenya adına TIR şoförleri için başvuru kabul edilecektir. diğer vize kategorileri henüz kabul edilmemektedir, ülkeye seyahat yasağı devam etmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai): 7 Temmuz itibari ile ülkeye giriş izni belirli koşullar dahilinde kabul edileceği duyurulmuştur ancak henüz vizeye ihtiyacı bulunan başvuru sahipleri için vize verilmeye başlanmamıştır, detaylar ekli formlarda yer almaktadır.

Fransa: Sadece uzun dönem çalışma vizeleri kabul edilmektedir, diğer başvuru türleri kabul edilmemektedir. Ülkeye seyahat yasağı devam etmektedir.

İngiltere: Turistik ve Ticari vize başvuruları 23 haziran itibari ile vize müracaatlarını haftanın 3 günü ( Salı, Çarşamba ve Perşembe ) kısıtlı oranda kabul etmeye başlamıştır, ülkeye seyahat yasağı henüz devam etmektedir.

İspanya: Haftanın 2 günü Salı ve Perşembe günleri başvurular kabul edilmektedir.

İsveç: Sadece TIR şoförlerini kapsayan şekilde vize işlemi kısıtlı ve randevulu şekilde kabul edilmektedir.

Yunanistan: 15 Temmuz sonrası tarihler için yapılan turistik ve ticari vize müracaatları kabul edilmektedir, ülkeye seyahat yasağı henüz devam etmektedir.

Yukarı da bir kısmı belirtilen konsolosluk çalışma durumları sadece İstanbul'dan yapılacak işlemler için geçerlidir.

Diğer ülkelerin kapalılık durumu devam etmekle birlikte hızlı gelişen durumlar için vize departmanımızla telefon (02123342790) veya e-posta (vize@vikingturizm.com.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Güncel Konsoloslukluk Çalışma Durumları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın