Brezilya Covid-19 Kısıtlaması

25.11.2022 - 10:00:00

Brezilya seyahat kuralları güncellenmiş olup, ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Brezilya Sağlık Düzenleme Kurumu ANVISA'nın kararı üzre 25 Kasım 2022 Cuma günü itibariyle Covid19 bulaşma riskini azaltmak adına havalimanlarında ve uçaklarda maske kullanımı bir kez daha zorunlulu hale getirilmiştir.

Detaylı bilgi için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan faydalanabilirsiniz.

16.09.2022 yayınlanan güncellemeler

Brezilya'ya giriş için istenen covid gereklilikler tekrar güncellenerek esnetildi.

Tüm yolcuların ilk çıkış tarihinden en az 14 gün önce tam doz yapılmış aşı sertifikası veya İlk çıkış tarihinden 1 gün önce yapılmış pcr veya antigen covid testi ibraz etmeleri zorunludur. Belgeler Portekizce, İspanyolca veya İngilizce olmalıdır.

-Bu kural aşağıdakiler için geçerli değildir.

*12 yaşından ufak yolcular

*Kalkıştan en az 15 ve 1 gün önce alınmış 2 pozitif test ve yolcunun semptom göstermediğini ve uçmaya uygun olduğu belirten doktor raporu sunan yolcular. Tüm belgeler Portekizce, İspanyolca veya İngilizce olmalıdır.

---------

09.03.2022

Brezilya Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Brezilya seyahati öncesi dikkat etmeniz gereken konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

1. Yolcuların, ilk biniş noktasından en az 14 gün önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Sertifika İngilizce, Portekizce veya İspanyolca olmalıdır.

* Bu aşağıdakiler için geçerli değildir:

- Brezilya vatandaşları ve oturum sahipleri;

- 12 yaşından küçük yolcular.

2. Brezilya'ya seyahat eden veya Brezilya üzerinden transit geçen yolcular:

- ilk biniş noktasından en fazla 72 saat önce alınan negatif bir COVID-19 RT-PCR testi veya

- İlk biniş noktasından en fazla 24 saat önce yapılan negatif bir COVID-19 antijen testi. Test sonucu İngilizce, Portekizce veya İspanyolca olmalıdır.

* Bu aşağıdakiler için geçerli değildir:

- 2 yaşından küçük yolcular;

- 12 yaşından küçük ve refakatçi eşliğinde seyahat eden yolcular. Refakatçinin negatif antijen veya RT-PCR test sonucu olması gerekir;

- iki pozitif COVID-19 RT-PCR testi olan yolcular. Testler en az 14 gün arayla ve ikinci test uçuştan en fazla 72 saat önce yapılmalıdır ve

- İngilizce, Portekizce veya İspanyolca dillerinde asemptomatik olduklarını ve uçmaya uygun olduklarını gösteren bir COVID-19 kurtarma sertifikası gerekir. Sertifika seyahat tarihini göstermelidir.

3. 14 Aralık 2021'den sonra Brezilya'dan ayrılan COVID-19 aşı sertifikası olmayan Brezilya vatandaşları ve sakinleri 14 gün karantinaya tabidir.

4. Yolcular ve havayolu ekibi, ilk biniş noktasından en geç 24 saat önce bir "Yolcu Sağlık Beyanı" formu doldurmalı ve varışta ibraz etmelidir. Brezilya Giriş Formu https://formulario.anvisa.gov.br/ adresinde bulunabilir.

Aşağıda belirtilen ülkelerin vatandaşları, Brezilya’ya seyehat etmek için gerekli covid 19 aşı kuralından

muaftır. Muafiyet sadece aşı için geçerlidir.

Afganistan,Djibouti,Liberia, Sierra Leone,Algeria, Mısır, Libya, Solomon Islands, Angola,Eritrea, Madagaskar, Somalia, Ermenistan, Ethiopia, Malawi,South Sudan,Benin, Gabon, Mali, Sudan, Burkina Faso, Gambia, Mozambique, Suriye Arap Cumhuriyeti, Burundi, Ghana, Myanmar, Togo, Kamerun, Guinea, Namibia, Uganda, Central African Republic Guinea, Bissau, Nicaragua, Tanzanya, Chad, Haiti, Niger, Vanuatu, Kongo, Irak, Nigeria, Yemen,Kenya, Papua New Guinea, Zambia, Kiribati, Senegal.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Sao Paulo uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Brezilya Covid-19 Kısıtlaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın