Covid 19: Belçika Seyahat Koşulları

16.05.2022 - 09:00:00

24/05/2022 tarihi ile Belçika için artık seyahat kısıtlaması yok.

Bu nedenle, kişiler artık aşağıdakilere sahip olmamalıdı:

-Passenger Locator Form

-Geçerli bir aşı, test veya iyileşme sertifikası

Ancak bu, bir VOC ülkesinden (Endişe Varyantı) gelen yolcular için geçerli değildir. Mevcut kurallar onlar için geçerli olmaya devam edecek.

Şu anda hiçbir VOC ülkesi yok.

Bir yolcu Belçika'da transit halindeyse, lütfen yolcunun varış ülkesi için gerekli belgelere sahip olduğundan emin olun.

*Belçika'ya giriş için gerekli tüm seyahat belgeleri geçerli olmalıdır (pasaport - vize...)

-------

16.05.2022

BELÇİKA'ya giriş yapmak için tüm yolcuların (herhangi bir istisna olmaksızın) ONLINE PASSENGER LOCATOR FORM doldurması gerekir.

Yolcularımızın checkin kontuarında Elektronik Passenger Locator Form'unu sunmadan uçusa kabul edilmemesi gerekmektedir

---------

13.12.2021

Belçika'ya Nasıl Seyahat Edebilirim?

 

04 Aralık 2021 ve sonrası için Belçika makamları Avrupa Birliği / Schengen bölgesi / Belçika vatandaşları ve bu ülkelerde geçerli oturum kartı olanlar hariç;

- Kırmızı bölge olarak tanımlanan ülke vatandaşları, tamamlanmış aşı sertifikası + 72 saat içerisinde uçuş öncesi alınmış negatif PCR testi ile Brüksel'e seyahat edebilirler. Kırmızı bölge ülkelerini https://www.info-coronavirus.be/ adresinden takip edilebilirsiniz.

- EU / Belçika ve Schengen haricindeki ülke vatandaşlarından, Aşı sertifikası bulunmayan yolcularımızın, Negatif 72 saat PCR test + Essentials Travel document ile Belçikaya seyahat edebilirler. Essentials Travel Certificate - Belçika Konsolosluğundan alınmalıdır.

04 Aralık 2021 tarihinden itibaren (Belçika vatandaşı ve Belçika'da geçerli oturum izni bulunan vatandaşlar hariç) kırmızı ülke https://www.info-coronavirus.be sitesinde sınıflandırılan ülkelerden gelen TÜM üçüncü ülke vatandaşları (Aşı sertifikası olsa dahi) uçuştan 72 saat öncesi Negatif PCR Test yaptırmaları gerekmektedir.

12 yaşından itibaren, Belçika topraklarına (Avrupa Birliği veya Schengen Bölgesi'nde bulunan veya Konsey Tavsiyesinin 1.Ekinde (AB) 30 Haziran 2020 tarihli 2020/912'de listelenen üçüncü bir ülkeden) gelen herhangi bir kişi Federal Halk Sağlığı, Gıda Zinciri Güvenliği ve Çevre Kamu Hizmeti'nden https://www.info-coronavirus.be web sitesinde kırmızı bölge veya çok yüksek riskli bölge olarak sınıflandırılmıştır. Asıl ikametgâhı Belçika'da olmayan kişiler aşı, test veya iyileşme sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

12 yaşından itibaren, asıl ikametgâhı Belçika'da olmayan ve 30 Haziran 2020 tarihli 2020/912 Konsey Tavsiyesinin 1. Ekinde yer almamış ve "bilgi" https://www.info-coronavirus.be sitesinde kırmızı bölge veya çok yüksek riskli bölge olarak sınıflandırılan üçüncü bir ülkenin topraklarından Belçika topraklarına gelen herhangi bir kişi, Federal Halk Sağlığı, Gıda Zinciri Güvenliği ve Çevre Kamu Hizmeti'nden bir test sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

Yolcu taşıyıcı kullanımını içermeyen ve Belçika'da kalış süresi 48 saati geçmeyen veya Belçika dışında bir önceki kalış süresi 48 saatten fazla olmayan yolcular için aşı, test veya iyileşme belgesine sahip olma zorunluluğunun istisnası, Belçika'ya varışlarından önceki 14 gün içinde bir noktada çok yüksek riskli bölge olarak sınıflandırılan üçüncü bir ülkenin topraklarında bulunmuş kişiler için geçerli değildir.

Güvenli Ülkeler Listesi

Güvenli Ülkeler (yerleşikler) : Arjantin Avustralya, Bahreyn, Kanada, Şili, Kolombiya, Hong Kong, Endonezya, Kuveyt, Makao, Yeni Zelanda, Peru, Katar, Ruanda, Suudi Arabistan, Güney Kore, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Uruguay

Açıklama:

Bu ülkelerin vatandaşları, zorunlu olmayan seyahatler için Belçika'ya seyahat edebilirler.

Bu liste, ''AB'nin beyaz listesi'' olarak adlandırılan Avrupa Konseyi tarafından derlenmiş ve Belçika düzeyinde belirlenmiştir.

Belçika Sınır Polisi/Otoritesi ile yapılmış olan görüşmeler sonrasında pasaport ve Belçika oturum kartı soy isim uyuşmazlığı ile ilgili yapılan duyuru aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

  • Seyahat edilen pasaport'ta yazılan soy isim ile oturum izni olan kimlikte soy isimler eşleşmesi gerekir, bu durumlarda evlilik cüzdanının bir değeri yoktur.
  • Ya da yolcu, Belçika ikamet belgesi/kartı kimliğine uygun eski pasaportla seyahat etmelidir (soy isimler aynı olan).
  • Veya yeni pasaport ile seyahat ediyorsa, Belçika Büyükelçiliği'nden yeni bir vize talep etmesi gerekmektedir.
  • Soy isim uyuşmadığı durumda yolcunun sınıra gelmesi halinde oturma iznine el konulacak ve havayoluna da ceza uygulanacaktır.
  • Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Brüksel uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Covid 19: Belçika Seyahat Koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın