Basel Havalimanı Covid 19 Önlemleri

09.12.2021 - 14:14:27

Artan Corona virüs vakalarından sonra her ülke, farklı Covid 19 önlemleri alıyor. Ülke girişlerinde istenen bazı evraklar, kabul gören aşılar ve birçok farklı detay var. Aşağıdaki içeriğimizde Basel Havalimanı, Fransa ve İsviçre için ülke girişlerinde alınan tedbirlere dair detayları listeledik.

Basel Havalimanı’nda Covid 19 Önlemleri

Basel Havalimanı ''Fransa ve İsviçre'' olmak üzere 2 ülke gümrük kapısına sahip olup, yolcuların giriş ülke kurallarını kontrol etmesi gerekmektedir.

* Basel / İsviçre'ye seyahat edecek 16 yaş üstü herkesin, seferden 72 saat önce alınmış NEGATİF PCR TEST ibraz etmesi gerekmektedir.

* Çift doz aşı olmuş, Covid-19 olmuş ve iyileşmiş yolcularında seferden 72 saat önce alınmış NEGATİF PCR TEST ibraz etmesi gerekmektedir.

* İsviçre'ye seyahat edecek olan herkesin SWISS PLF formunu online ya da çıktısını alarak doldurması gerekmektedir. Online Form dolduramayan yolcuların 2 nüsha kâğıt form doldurması zorunludur. Basel varış noktasında polis kontrolünde form ibraz edemeyen yolculara cezai yaptırım uygulanacaktır.

* Yolcular varıştan sonra 4. ve 7.gun tekrar PCR ya Antijen test yaparak yaşadıkları KANTON'a bildirim yapmaları gerekmektedir.

Basel / Fransa (BSL) varışlı yolcular için, Fransa Covid-19 kısıtlamalarının yer aldığı tablo için aşağıdaki içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Kısıtlamalar 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olup, detaylı bilgi için Fransa Avrupa Dışişleri Bakanlığının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Basel Havalimanı Covid 19 Önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın