HongKong Koronavirus Seyahat Kısıtlamaları

17.12.2020

 

 

Türkiye'den Hong Kong'a seyahat eden her yolcunun (Hong Kong'da ikamet edenler dahil) aşağıdaki maddeleri tamamlanması gerekir. Gemi personeli (SEAMAN) yolcular için farklı uygulamalar ayrı gösterilmektedir.
 
HongKong Uçak bileti için : www.sonfiyat.com
 
GENEL YOLCULAR:
1. Çince / İngilizce dilinde, uçuşun kalkışından önceki 72 saat içinde yapılmış olan geçerli negatif PCR testi sonucu.
2. Laboratuvarın Türk hükümeti tarafından onaylanmış olduğunu veya ISO15189 onaylı olduğunu belgelendiren İngilizce / Çince kanıt (mektup / sertifika / belgeler). Klinik veya hastanelerin kendi antetli kağıtları üzerinde alınan belgeler kabul edilmez. Sağlık Bakanlığı web sitesinde yayınlanan Türkiye'de sertifikalı laboratuarların listesinden hareket edilebilir. En güncel laboratuvar listesi için lütfen her zaman Sağlık Bakanlığı’nın web sitesini kontrol edebilirsiniz.
3. Hong Kong'a gelen yolcular varışta 14 günlük karantinaya tabidir. Yolcuların varış günü de dahil olmak üzere en az 14 takvim günü için İngilizce veya Çince olarak onaylanmış bir otel rezervasyonuna sahip olmaları gerekir. Bu nedenle, bu şartı yerine getirmek için 15 gün 14 gece onaylanmış bir otel rezervasyon olması gerekir. (Örneğin, yolcu 11 Aralık'ta SQ890 ile HKG’a varırsa, 11-25 Aralık tarihleri arasında onaylanmış bir otel rezervasyonunun olması gerekir.)
4. Pansiyonlar, misafirhaneler, Airbnb rezervasyonları ve kiralık daireler kabul EDİLMEZ.
5. Aynı uçuşta seyahat eden yolcular (aile veya arkadaşlar) aynı odayı paylaşabilirler.
6. Yolcuların check-in sırasında yukarıdaki 3 belgeyi personele ibraz etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgelerin eksik olması halinde yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

 

DENİZCİ YOLCULAR:
1. Çince / İngilizce dilinde, SIN-HKG uçuşunun hareketinden önceki 48 saat içinde yapılan geçerli negatif PCR testi sonucu.
2. Laboratuarın Türk hükümeti tarafından onaylanmış olduğunu veya ISO15189 onaylı olduğunu belgelendiren İngilizce / Çince kanıt (mektup / sertifika / belgeler). Klinik veya hastanelerin kendi antetli kağıtları üzerinde alınan belgeler kabul edilmez. Sağlık Bakanlığı web sitesinde yayınlanan Türkiye'de sertifikalı laboratuarlar  listesini kontrol edebilirsiniz.
3. SEAMAN yolcularının ayrıca Hong Kong Denizcilik Departmanından bir onay mektubu VE denizcilik şirketinden bir beyan mektubu bulundurmaları gerekir.
4. Denizcilik firmasının beyan mektubunda, denizcinin HKG'ye uçuşundan önceki 48 saat içinde alınan numunenin PCR testi sonucunun negatif çıktığının ve testin Türk hükümeti tarafından tanınan bir laboratuar veya ISO15189 akreditasyonuna sahip bir laboratuar tarafından yapıldığının belirtilmesi gerekmektedir.
5. Mektupta, acil bir durumda ilgili mürettebatla hızlı bir şekilde iletişim kurulabilmesi için bir acil durum irtibat telefon numarası bulunmalıdır.
6. SEAMAN yolcuları için 15 gün ve 14 gece otel rezervasyonuna sahip olma şartı YOKTUR.
7. SEAMAN, varışta bir Covid-19 testi yapmak zorundadır. Tıbbi gözetim altına alınacaklardır. Denizcilik şirketi, tüm noktalar için noktadan noktaya transfer ulaşım hizmetini sağlamalı, yolcunun izolasyonu için otel ayarlamalıdır ve denizci gemiye binene kadar halka açık yerleri ziyaret etmemelidir.
8. SEAMAN yolcularının check-in sırasında personele yukarıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgelerin eksik olması halinde SEAMAN yolcuları uçuşa kabul edilmeyecektir.
Yukarıdaki bilgiler sınır, havaalanı ve havayolu kısıtlamalarına göre değiştirilebilir. Lütfen öncesi gerekli bilgileri tarafımızdan tekrar teyid ediniz.

 

BİZE ULAŞIN

HongKong Koronavirus Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın