HongKong Koronavirus Seyahat Kısıtlamaları

17.12.2020 - 00:00:00 / 30.11.2021 - 12:50:31

Türkiye'den Hong Kong'a seyahat eden her yolcunun (Hong Kong'da ikamet edenler dahil) aşağıdaki maddeleri tamamlanması gerekir. Gemi personeli (SEAMAN)yolcular için farklı uygulamalar ayrı gösterilmektedir.

HongKong Uçak bileti için : www.sonfiyat.com

GENEL YOLCULAR:

1. Çince / İngilizce dilinde, uçuşun kalkışından önceki 72 saat içinde yapılmış olan geçerli negatif PCR testi sonucu.

2. Laboratuvarın Türk hükümeti tarafından onaylanmış olduğunu veya ISO15189 onaylı olduğunu belgelendiren İngilizce / Çince kanıt (mektup / sertifika /belgeler). Klinik veya hastanelerin kendi antetli kağıtları üzerinde alınan belgeler kabul edilmez. Sağlık Bakanlığı web sitesinde yayınlanan Türkiye'desertifikalı laboratuarların listesinden hareket edilebilir. En güncel laboratuvar listesi için lütfen her zaman Sağlık Bakanlığı’nın web sitesini kontroledebilirsiniz.

3. Hong Kong'a gelen yolcular varışta 14 günlük karantinaya tabidir. Yolcuların varış günü de dahil olmak üzere en az 14 takvim günü için İngilizce veyaÇince olarak onaylanmış bir otel rezervasyonuna sahip olmaları gerekir. Bu nedenle, bu şartı yerine getirmek için 15 gün 14 gece onaylanmış bir otelrezervasyon olması gerekir. (Örneğin, yolcu 11 Aralık'ta SQ890 ile HKG’a varırsa, 11-25 Aralık tarihleri arasında onaylanmış bir otel rezervasyonununolması gerekir.)

4. Pansiyonlar, misafirhaneler, Airbnb rezervasyonları ve kiralık daireler kabul EDİLMEZ.

5. Aynı uçuşta seyahat eden yolcular (aile veya arkadaşlar) aynı odayı paylaşabilirler.

6. Yolcuların check-in sırasında yukarıdaki 3 belgeyi personele ibraz etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgelerin eksik olması halinde yolcular uçuşa kabuledilmeyecektir.

DENİZCİ YOLCULAR:

1. Çince / İngilizce dilinde, SIN-HKG uçuşunun hareketinden önceki 48 saat içinde yapılan geçerli negatif PCR testi sonucu.

2. Laboratuarın Türk hükümeti tarafından onaylanmış olduğunu veya ISO15189 onaylı olduğunu belgelendiren İngilizce / Çince kanıt (mektup / sertifika /belgeler). Klinik veya hastanelerin kendi antetli kağıtları üzerinde alınan belgeler kabul edilmez. Sağlık Bakanlığı web sitesinde yayınlanan Türkiye'desertifikalı laboratuarlar listesini kontrol edebilirsiniz.

3. SEAMAN yolcularının ayrıca Hong Kong Denizcilik Departmanından bir onay mektubu VE denizcilik şirketinden bir beyan mektubu bulundurmaları gerekir.

4. Denizcilik firmasının beyan mektubunda, denizcinin HKG'ye uçuşundan önceki 48 saat içinde alınan numunenin PCR testi sonucunun negatif çıktığının vetestin Türk hükümeti tarafından tanınan bir laboratuar veya ISO15189 akreditasyonuna sahip bir laboratuar tarafından yapıldığının belirtilmesi gerekmektedir.

5. Mektupta, acil bir durumda ilgili mürettebatla hızlı bir şekilde iletişim kurulabilmesi için bir acil durum irtibat telefon numarası bulunmalıdır.

6. SEAMAN yolcuları için 15 gün ve 14 gece otel rezervasyonuna sahip olma şartı YOKTUR.

7. SEAMAN, varışta bir Covid-19 testi yapmak zorundadır. Tıbbi gözetim altına alınacaklardır. Denizcilik şirketi, tüm noktalar için noktadan noktaya transferulaşım hizmetini sağlamalı, yolcunun izolasyonu için otel ayarlamalıdır ve denizci gemiye binene kadar halka açık yerleri ziyaret etmemelidir.

8. SEAMAN yolcularının check-in sırasında personele yukarıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgelerin eksik olması halinde SEAMAN yolcularıuçuşa kabul edilmeyecektir.

Yukarıdaki bilgiler sınır, havaalanı ve havayolu kısıtlamalarına göre değiştirilebilir. Lütfen öncesi gerekli bilgileri tarafımızdan tekrar teyid ediniz.

Daha fazla bilgi için https://www.coronavirus.gov.hk/eng/high-risk-places.html

BİZE ULAŞIN

HongKong Koronavirus Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın