İngiltere Seyahat Kuralları

15.03.2022 - 10:45:00

İngiltere Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. İngiltere seyahati öncesi dikkat etmeniz gereken konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

18 Mart 2022 İngiltere Covid 19 Seyahat Kısıtlamalarında Güncel Haberler

18 Mart 2022 tarihinde İngiltere Heathrow, Gatwick, Stansted, Manchester, Birmingham havalimanlarına seyahatlerde tüm Covid 19 kısıtlamaları ve gereksinimleri kaldırılacağı bildirilmiştir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. Planladığınız tüm seyahatlere yönelik; uçak bileti, otel, vize vb hizmetlerden destek almak isterseniz, sizlere her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

11 Şubat 2022 İngiltere Covid 19 Seyahat Kısıtlamalarında Güncel Haberler

İngiltere varış seferlerimizde (Londra, Gatwick, Stansted , Manchester, Birmingham) 11 Şubat 2022, saat:04:00 itibari ile COVID-19 Regülasyonunda esneklik sağlanmış olup, aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

Covid aşısı tam olan yolcular için yapılması gereken kontrol;

* Sadece UK giriş PLF formu doldurarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

* Yolcuların aşı sertifikaları kontrol edilmelidir.

* PLF formlarında VERIFIED / FULL EXEMPT yazıyor ise otorite tarafından kontrolü sağlanmış olduğundan aşı belgesinin görülmesine gerek bulunmamaktadır.

* PLF formlarında DECLARED - DECLARED FULL / EXEMPT yazması durumunda yolcunun geçerli aşı sertifikasının olduğu kontrol edilmeli ve olmaması durumunda yolcunun uçuşuna izin verilmeyecektir.

Covid aşı belgesi olmayan yolcular için yapılması gereken kontrol;

* PLF formunun eksisiz olarak doldurulmuş olması,

* Uçuştan 2 gün öncesine kadar yapılmış ve negatife olduğunu belgeleyen Covid-19 test (PCR, Antigen, Lateralflow olabilir),

* PCR test paketinin alınmış ve PLF formunda olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ekonomik Londra uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

İngiltere Seyahat Kuralları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın