Lübnan Seyahat Kısıtlamaları

03.10.2022 - 14:20:48

Lübnan Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Lübnan seyahati öncesi dikkat etmeniz gereken konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

3 Ekim 2022 Güncel Seyahat Kısıtlamaları

Lübnan Covid-19 kısıtlamalarını sonlandırmıştır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LÜBNAN, 01 Mart 2022 tarihinden itibaren ülkeye giriş şart ve koşullarını değiştirecektir. Sizler de seyahatinizden önce aşağıdaki prosedürleri inceleyebilirsiniz.

Lübnan'a gelmek isteyen tüm yolcular, Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı'nda PCR testi yapmaktan muaf tutulacaklardır.

1. 12 yaş altı çocuklar ve UNIFIL dışında Lübnan'a gelmek isteyen tüm yolcular, Halk Sağlığı Bakanlığı'nın MOPH PASS platformuna websitesi üzerinden kayıt yaptırmalıdır. MOPH PASS almadan önce girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olunmalıdır.

2. Lübnan'a gelecek tüm yolcular (12 yaş ve altı yolcular hariç) çıkış ülkelerinde bulunan sertifikalı laboratuvarlardan alınmış ve örnek veriliş ile boarding başlangıç 48 saat sınırını geçmeyecek PCR veya 24 saat sınırını geçmeyecek QR code bulunan antijen testlerini online platform yolu ile sisteme yükleyeceklerdir.

Muafiyetler:

1. Lübnan'a gelmek isteyen yolcular, tam olarak aşılanmışlarsa, yani herhangi bir COVID-19 aşısının ikinci veya üçüncü dozunu almışlarsa, çıkış ülkelerinde PCR testi veya hızlı Antijen testi yapmaktan muaf tutulacaktır. Bunun için Covid aşısının tamamlanış süresi 6 ayı geçmemelidir. 6 aylık süre geçildi ise yolcularımız geçerli PCR veya QR kodu olan Antijen test ile uçuşumuza kabul edilmelidir.

2. Lübnan dışına seyahat eden ve bir hafta içinde dönecek olan, yani haftanın bir günü seyahat eden ve takip eden hafta aynı günü dönecek olan yolcular çıkış ülkelerinde PCR testi veya hızlı antijen testi yapmaktan muaf tutulacaktır.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Beyrut uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Lübnan Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın