Lübnan Seyahat Kısıtlamaları

14.01.2022 - 14:20:48 / 18.01.2022 - 06:35:02

Lübnan Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Lübnan seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Daha önce duyurusunu yaptığımız Lübnan ülkeye giriş şart ve koşullarının gereği olarak 10 Ocak 2022 günü başlangıç olacak şekilde PCR test ödeme ve yolcularımızı kabul etme sürecinin değişeceğini duyurmuştuk. Bu nedenle uygulama başlamadan önce sizlere değişen prosedür hakkında olası hataları önlemek amacı ile yeniden bilgilendirme yapmak istiyoruz.

10.01.2022 tarihi başlangıç olarak PCR test ödeme yönteminde değişikliğe gidilmiştir.

Buna göre;

* Lübnan'a gelecek tüm yolcular (12 yaş ve altı çocuklar ile UNIFIL üyeleri hariç) gelmeden önce kredi kart yöntemi ile 30 Usd ödeme yapacaklardır. Ödeme online platform (MOPH PASS) üzerinde gerçekleştirilecektir. LİNK: https://PASS.MOPH.GOV.LB

* Yolcularımız 30 Usd PCR test ödemesini havayolumuza EMD olarak da yapabileceklerdir.

* Lübnan'a gelecek tüm yolcular (12 yaş ve altı çocuklar ile UNIFIL üyeleri hariç) 30 Usd PCR test ödemesinin tamamlandığını gösterir belgeyi (EMD veya online) sağlık bakanlığı personeline teslim edecek ve PCR test süreci gerçekleşecektir.

* Bu nedenle PCR ödemesi olmayan yolcularımız uçuşlarımıza kabul edilmeyecektir.

* 10 Ocak günü başlangıç olarak P6 tax (50 Usd) ödemesi geçersiz olacaktır. Hal hazırda biletinde P6 tax ödemesi yapan yolcularımız bu tutarı ilgili acente eğer bilet online veya havayolumuzun satış ofisinden yapıldı ise satış ofislerimizden refund alabileceklerdir.

10 Ocak 2022 BEY varışlı uçuşlarımızda bulunan tüm yolcular (12 yaş ve altı çocuklar ile UNIFIL üyeleri hariç) 30 Usd ödeme yaptığını belgeleyerek uçuşlarımıza kabul edilecektir.

BEYRUT varışlı yolcularımız Antigen test ile aşağıda belirtilen koşullara göre uçuşlarımıza kabul edilebileceklerdir.

* Herhangi bir Covid 19 aşısı olan yolcularımız (2. doz tamamlanmış olmalıdır. Aşı tek doz olarak formüle edilmiş ise kabul edilmektedir.)

* Aşı 6 ay dan eski olmamalıdır.

* Örnek veriliş ile uçuş saati arası maksimum 24 olmalıdır.

* Antigen test QR kod içermelidir.

Ekonomik Beyrut uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Lübnan Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın