Otelde Evinizde Gibi Hissettirecek Öneriler

30.11.2022 - 08:02:14

Bugün sizlere bir otelde evinizde gibi hissetmek konusunu biraz açmak ve bazı önerilerde bulunmak istedik. Özellikle iş seyahatleri için elbette bir otelde konaklıyorsunuz. Bu bazen çok sık olabilir ve evinizi özleyip, konfor alanınızın dışında hissedebilirsiniz. Bir bireyin evinden sıkça ayrılıp farklı yerlerde konaklaması bazen sorunlara neden olabilir. Bu nedenle içeriğimizde sizlere birtakım tavsiyeler verdik. Tavsiyelerimiz sayesinde, konakladığınız otelde evinizde gibi hissedecek ve huzurlu uyuyacaksınız.

Otelde Evinde Gibi Hissetmek

Özellikle iş seyahatlerinde, otelde evinde gibi hissetmek konusu ciddi önem taşır. Eğer konakladığınız yerde evinizde gibi hissederseniz ortama daha çabuk ısınır, işinize de daha kolay adapte olursunuz. Düşünsenize, oteldesiniz ancak evinizde gibisiniz ve çok huzurlu uyuyorsunuz. Bu durum elbette ertesi sabahki toplantınızı olumlu yönde etkileyecek ve daha motive olacaksınız. Evet, önerileri okumaya başlayalım mı?

Otelin hizmetlerinden yararlanın

Öncelikle otelinizin ne gibi özellikleri var onları araştırın. Otelin hizmet ve özelliklerine göre bavulunuzu dizayn edebilirsiniz. Örneğin, tam donanımlı mutfaklar, dışarıda yemek yemeniz gerekmediği anlamına gelir bu da dışarıda yemek için ayrıca özel kıyafetler getirmeye gerek olmadığı anlamına gelir. Otelde bir spor salonu varsa ve rutin hayatınızda da spor yapıyorsanız, her zamanki spor kıyafetlerinizi götürüp rutinde hissedebilirsiniz.

Otel odanızı kendi yatak odanıza dönüştürün

Evde olmanın en iyi yanlarından biri, kişisel dokunuşlarınız arasında yaşamaktır. Ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğrafları, seçtiğiniz dekor veya en sevdiğiniz kokulu mum aslında bavulda çok da yer kaplamaz. Bunların hepsi bir otele yerleştiğinizde yanınızda olabilecek şeylerdir. Elbette kanepenizi getirmenizi önermiyoruz, ancak birkaç kişisel dokunuş bir otel odasını biraz daha samimi hissettirebilir.

Teknolojik aletlerinizi yanınıza alın

Genellikle belirli teknoloji öğelerine güveniriz ve bunlara sahip olmadığımızda, bir şeyler eksikmiş gibi hissedebiliriz. Elbette iş bilgisayarınız yanınızda olacaktır ancak belki evde kullandığınız bir tablet de size kendinizi iyi hissettirebilir. Belki oynadığınız bir oyun olabilir, tablette yüklenmiş bir aplikasyon olabilir; size otelde kendinizi evinizde hissettirecek unsurlardır. Özellikle siz de her sabah haberlere bakıyor, tablet gibi teknolojik aletlerden faydalanıyorsanız bu da sizi rahat hissettirecektir. Otelde evinde hissetmek aslında böyle kolay.

Yastığınızı yanınıza alın

İyi bir yastık, iyi bir gece uykusu için çok önemlidir ve seyahat ettiğinizde muhtemelen kendi yatağınızın rahatlığını kaçırırsınız. Yatağınızın tamamını yanınızda getiremeseniz de, yoldayken o ev hissini taklit etmek için bir veya iki yastık getirebilirsiniz. Elbette çok uzun bir seyahat ise, belki yastık örtünüzü de yanınıza alabilirsiniz. Hiç araştırdınız mı, özellikle kokular zihnimizde büyük yer kaplar. Kendi yastığımız, kendi kokumuz bizi konfor alanımızda ve güvende hissettirir.

Odadaki dağınıklığı giderin

Hepimizi hemen aynıyız. Evet seyahat öncesi hazırlık yorucu ve tabi sonrasında uzun bir yolculuk varsa daha da yorucu. Böyle olunca otele varır varmaz eşyalarımızı bir kenara atıp, bazılarını çıkarıp ortalığa bırakabiliyoruz. Oysa çok değil, bize inanın; yarım saatinizi ayırıp odanıza bir düzen verdiğinizde çok daha rahat hissedeceksiniz. Sonrasında ise düzene yeni düzen eklemenizi istemiyoruz. Yalnızca en başta hazırladığınız düzeni koruyun ve konaklamanın tadını çıkarın.

Eşyaları hemen bavuldan çıkarın

Kimse bir bavulun içinde yaşamayı sevmez, düzenli tutmak külfetlidir ve bir şeyler bulmak zordur. Otele gittiğinizde yapmanız gereken ilk şeylerden biri, kıyafetlerinizi tıpkı evinizdeki gibi paketinden çıkarmak ve bir yere koymaktır. Ardından, sürekli ona bakmak zorunda kalmamak için valizinizi kaldırın. Çünkü valiz sizi hep evden uzak bir yerlerde hissettirecek.

Rutininizi koruyun

Bir otel odasında olmanız, rutininizin pencereden dışarı çıkması gerektiği anlamına gelmez. Her gün saat 17:00'de spor salonuna gitmeyi gerçekten seviyorsanız, bunu yapmaya devam etmelisiniz. Ve haftada bir akşamı evde dizi-film izleyerek geçiriyorsanız, bunu otel rutininiz haline getirmenin de bir yolunu bulun. Uzaktayken bir rutin oluşturursanız, daha az seyahat ediyormuş gibi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Bonus: Evcil dostunu yanında getir

Evet, hassas bir konu. Öncelikle bu bir bonus öneri yani gayet tabi çoğunluğumuz için geçerli değil. Evcil dostlarımızı seyahatte yanımızda getirmek gerçekten zor bu yüzden bu konuda ısrarcı değiliz. Israrcı olmasak da, evcil dostlarımız yanımızdayken kendimizi kelimenin tam anlamıyla evde hissettiğimiz gerçeğini unutmamak gerek. Bu nedenle eğer imkan varsa, bu fikri de düşünmenizi isteriz. Umarız otelde evinizde gibi hissettirecek tavsiyeler içeriğimiz sizin için faydalı olmuştur.

BİZE ULAŞIN

Otelde Evinizde Gibi Hissettirecek Öneriler hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın