Covid 19: Singapur Giriş Koşulları

02.12.2021 - 09:17:01 / 07.12.2021 - 15:31:28

 • Türkiye'den Singapur ‘a tam aşılı yolcuların 16 Aralık 2021 tarihi itibariyle karantinasız olarak seyahat etmeye başlayacağını bildirmekten mutluluk duymaktayız.
 • Bu uygulama Aşılı Seyahat Yolu (ASY) olarak adlandırılmakta olup Istanbul-Singapur uçuşlarımız ASY olarak gerçekleştirilecektir ve İstanbul-Singapur uçuşlarını kullanan tüm yolcuların tam olarak aşılanmış olması gerekmektedir. Singapur-İstanbul uçuşlarımız için tam aşılı olma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Singapur a seyahat etmek isteyen yolcularımızın aşağıdaki gereklilikleri yerine getirmesi gerekmektedir :

 

 1. Tamamen aşılanmış olunmalı ve Türkiye'de veya diğer Aşılanmış Seyahat Yolu (ASY) ülkelerinde/bölgelerinde ( Ek 2 ASY ülkeleri) veya Singapur'da verilen aşı belgesine sahip olunmalıdır. Bir yolcu, Güvenli Seyahat Web Sitesi safetravel.ica.gov.sg/health/vtsg'nda belirtildiği gibi tam aşı dozlarını aldıktan 14 gün sonra Singapur Hükümeti tarafından tamamen aşılanmış olarak kabul edilebilir. (onaylanmış aşılar için Ek A'ya bakınız).
 2. Aşı belgesi ingilizce olmalı ve sertifikalar dijital olarak onaylanabilir* olmalıdır (örneğin bir QR kodu ile okunabilmeli)
 3. 12 yaş ve altındaki (2009 veya daha sonraki doğumlu) aşılanmamış çocuklar , Singapur'a giriş için tüm gereklilikleri yerine getiren bir yolcuyla birlikte seyahat ettikleri takdirde aşı belgesi bulundurmaları gerekmemektedir.
 4. Uçuştan önceki son 14 gün içinde aşağıdakiler hariç başka bir ülkede bulunmamış veya transit geçmemiş olmalıdır :
  1. Bir ASY ülkesi ( Ek 2 ASY ülkeleri)
  2. Singapur Sağlık Bakanlığı tarafından Kategori I ülke veya bölge olarak sınıflandırılan bir ülke veya bölge (Travel Health Control Measures (Category I,II,III,IV) (ica.gov.sg)); (şu anda Hongkong, Macao , Çin ve Tayvan ) veya
  3. Singapur .

 

 1. Kalkış öncesi Covid-19 PCR veya Antijen testi yapılmalıdır.
 1. Yolcularımız kalkıştan 48 saat (2 gün) önce çıkış noktasında Antijen Hızlı Testi veya PCR testi yaptırabilirler.
 2. 3 yaşından küçük çocukların (takvim yılına göre) Singapur'a girmek veya Singapur'dan transit uçuşlar için uçuş öncesi herhangi testten geçmeleri gerekmez.
 3. Sonuçların ingilizce belgelenmesi gerekmektedir.
 4. Hızlı Antijen Testi (ART) Profesyonel olarak uygulanmalıdır, bu şu anlama gelir:
 1. Eğitimli profesyoneller (ör. tıp uzmanları, devlet tarafından tanınan eğitimli profesyoneller) tarafından yapılmalıdır.
 2. Kendi kendine teste izin verilmemektedir.

 

 1. Mobil iletişim cihazlarına, cep telefonu numarası ve profili kayıtlı TraceTogether uygulamasını indirmelidir.
 2. COVID-19 ile ilgili tıbbi tedaviyi ve hastanede yatış masraflarını kapsayan minimum 30.000 S$ teminatlı seyahat sigortasına sahip olmak gereklidir. Singapur'a giden yolcular, Singapur'a girişlerini kolaylaştırmak için sigorta poliçelerinin elektronik veya fiziksel bir kopyasını taşımalıdır.
 3. Singapur'a inişte, Aşılanan Seyahat Yolu altında Singapur'a giren yolcular Changi Havalimanı'nda varışta PCR testine tabi tutulacaktır. Varışta negatif covid-19 PCR test sonucu (muhtemelen 24 saat içinde hazır olan) alana kadar önceden beyan edilmiş bir konutta veya konut dışı konaklama biriminde izole olmaları gerekmektedir. Negatif test sonuçları bildirildikten sonra, yolcuların Singapur'daki faaliyetlerine devam etmelerine izin verilecektir. Havalimanında Covid-19 PCR testini hızlandırmak için yolcuların ön rezervasyon yaptırmaları ve ödemelerini burada yapmaları gerekmektedir. Testin maliyeti GST hariç 125 SGD’dir.
 4. Varış sonrası PCR Testi : Varışın 3. ve 7. gününde yapılmalıdır. (1. Gün varış günüdür) Maliyet: Test başına 15 SGD’dir .

Belirlenmiş Hızlı Test Merkezlerine şahsi kayıt yapılmalıdır. (MOH | Quick Test Centres (QTCs).

Daha detaylı bilgiye SafeTravel (VTL (Air) Checklist for Travel to Singapore (ica.gov.sg) web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 • Omicron koronavirüs varyantından dolayı Singapur un getirdiği seyahat kısıtlamalarından dolayı Botsvana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve'ye 14 günlük seyahat geçmişi olan yolcuların Singapur'a transit/girişlerine izin verilmez.
BİZE ULAŞIN

Covid 19: Singapur Giriş Koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın