Covid 19: Singapur Giriş Koşulları

29.08.2022 - 09:00:00

Güncel Singapur Giriş Koşulları

1)28 Ağustos 2022, 15:59'dan itibaren Singapur'a giriş yapan, tam olarak aşılanmamış (aşı rejimini tamamlamamış) tüm yolcuların, varışta 7 günlük karantinaya girmeleri veya karantina çıkışında çıkış Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) testine tabi olmaları gerekmeyecektir. Ancak, Singapur'a hareket etmeden önceki 2 gün içinde alınmış negatif sonuçlu uçuş öncesi testi istenmeye devam edecektir. Tam aşılanmamış kısa süreli ziyaretçilerin Singapur'da kalış sürelerini kapsayacak şekilde COVID-19 seyahat sigortası satın almaları zorunlu olmaya devam edecektir.

2)28 Ağustos 2022, GMT saatiyle 155:9'dan itibaren tam olarak aşılanmamış (aşı rejimini tamamlamamış) Uzun Vadeli Oturma/Çalışma İzni sahipleri, ve 13 yaş üzeri Öğrenci Vizesi sahipleri Singapur'a girmek için giriş onayına başvurmak zorunda değildir. Uzun Vadeli Oturma/Çalışma İzni sahiplerinin Singapur'da daha uzun bir süre kalması beklendiğinden, Singapur'a vardıktan sonra COVID-19 ile ilgili yürürlükteki tüm gereksinimleri (VDS) karşılamaya devam etmeleri istenecektir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

---------------------------

Tamamen Aşılanmış Yolcuları, artık Singapur'a girişte hiçbir karantinaya tabi tutulmadan ülkeye giriş yapabileceklerdir.

Ayrıca, 26 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Singapur'a giriş için kalkış öncesi test zorunluluğu hem tam aşılanmış yolcular hem de 12 yaş ve altı tam aşılanmamış çocuklar için kaldırılacaktır.

Geçerli vize gereksinimleri hala aynı şekilde uygulanmaktadır.

Tam olarak aşılanmamış yolcular için giriş kuralları aynı kalacaktır. Singapur'a girmesine izin verilen 13 yaş ve üstü tam olarak aşılanmamış tüm yolcuların, Singapur'a gitmeden önceki 2 gün içinde Kalkış Öncesi Test (PDT ) yaptırmaları, 7 günlük bir ev karantinasına girmeleri ve bu dönemin sonunda bir COVID-19 ( PCR ) testi yaptırmaları gerekmektedir.
Uzun Süreli Kalış (LTPH) ve Kısa Süreli Kalış (STV) Hakkına Sahip Ziyaretçilerimiz, Covid-19'a karşı tam olarak aşılanmamış, 13 yaş ve üzeri olan uzun süreli kalış ve kısa süreli kalış hakkına sahip ziyaretçilerimizin aşağıdaki istisnalar dışında Singapur’a girişlerine izin verilmeyecektir:


a. Tıbbi olarak aşılanmaya uygun olmayan uzun süreli kalış sahipleri
b. Farklı bir geçerli giriş onayına sahip uzun süreli ve kısa süreli kalış sahipleri (örneğin mücbir bir sebep yüzünden
c. Uygun önlemler alınarak 13 ila 17 yaş aralığındaki uzun süreli kalış sahipleri

-------

Singapur,1 Nisan 2022'den itibaren Tüm Tam Aşılı Yolculara Sınırlarını Yeniden Açıyor
Singapur, 31 Mart 2022 23:59'dan (Singapur saati ile) itibaren sınırlarını tüm aşılı yolculara yeniden açacaktır.
Bu tarihten sonra Singapur'a giriş yapan yolcular için aşağıdaki parametreler geçerli olacaktır:
Singapur Giriş Onayı - Tamamen aşılanmış yolcular, Singapur'a girmek için herhangi bir giriş onayına veya özel belirlenmiş bir uçuşa ihtiyaç duymayacaktır. Yolcular, Singapur'a herhangi bir uçuşla girebilecektir.
Singapur için Aşı - Yolcular tam olarak aşılanmış olmalıdır (Dünya Sağlık Örgütü Acil Kullanım Listesinde yer alan COVID-19 aşılarından). 12 yaş ve altındaki çocuklar aşı zorunluluğundan muaftır.
Singapur için Covid Testi - Yolcular, Singapur uçuşundan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif sonuçlu test ibraz etmek zorundadır.
Uçuş öncesi test, bir Polimeraz Zincir Reaksiyonu(PCR) testi, profesyonel olarak uygulanan bir Hızlı Antijen Testi (ART) veya Singapur'da bu tür hizmetleri sağlayan bir ART sağlayıcısı tarafından uzaktan denetlenen kendi kendine uygulanan bir ART testi olabilir.
Singapur Varış Kartı (SGAC) - Tüm yolcular, Singapur'a girmeden önceki üç gün içinde https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/ adresinden Singapur Varış Kartını doldurmalıdır.
Turistik (Kısa Süreli) Ziyaretçiler için Ek Koşullar - Yolcular (gerekliyse) giriş vizesi için başvurmalı, COVID-19 ile ilgili tıbbi tedavi ve hastaneye yatış masrafları için minimum 30.000 SGD teminatlı COVID-19 seyahat sigortası yaptırmalı ve varıştan sonra TraceTogether mobil uygulamasını kullanmalıdır.
Yeni seyahat kuralları hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi için https://safetravel.ica.gov.sg/arriving/general-travel/ful-vaccinated adresini kontrol edebilirsiniz.

-------

25-01-2022

Singapur Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Singapur seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

 • İstanbul-Singapur uçuşlarımız ASY(Aşılı Seyahat Yolu) olarak gerçekleştirilmektedir ve İstanbul-Singapur uçuşlarını kullanan tüm yolcuların tam olarak aşılanmış olması gerekmektedir. Singapur-İstanbul uçuşlarımız için tam aşılı olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Aşılanmış Seyahat Yolu Uçuşu (VTL) ile Singapur a seyahat eden yolcularımızın bu uçuşlarda seyahat etmek için Aşılanmış Seyahat Kartına ( Vaccinated Travel Pass (VTP) ) başvuruda bulunulması gerekmektedir.
 • Bunun yanısıra 24 Ocak 2022 tarihi itibariyle VTL uçuşları ile Singapur a seyahat eden yolcularımız için aşağıdaki şekilde değişiklikler yapılmıştır:
 • Singapur'a girişte Aşılanmış Seyahat Yolu ( ASL) yolcularının sadece dışarı çıkmaları gerekiyorsa varışın 2. ve 7. günleri arasında denetimsiz kendi kendine evde uygulanan antijen hızlı testi (ART) yapmaları gerekecektir. Yolcularımızın ART sonuçlarını göndermelerine gerek yoktur, ancak dışarı çıkmadan önce Covid negatif olmalıdırlar.
 • Singapur da 2. Gün sonrasında evde antijen hızlı testi pozitif çıkanların artık doğrulayıcı bir PCR testi yapmasına gerek yoktur. Bunun yerine, risk altında olmadıkları sürece Singapur Sağlık Bakanlığı protokolü 2 uyarınca evde iyileşmelidirler.
 • 1. gün2. gün3. gün4. gün5. gün6. gün7. gün
  İniş günü Changi Havalimanı’nda test yapılırKendi kendine Hızlı Antijen Testi
  Havalimanında Covid-19 PCR testini hızlandırmak için yolcuların ön rezervasyon yaptırmaları ve ödemelerini burada yapmaları gerekmektedir. Testin maliyeti GST hariç 125 SGD’dir.Günlük Kendi Kendine uygulanan Hızlı Antijen Testi
  • Varışlarından sonra yolculara e-postayla test tarihleri ve test sonuçları gönderimi için web bağlantısı gönderilecektir
  • Test sonuçları web sitesine yüklenmeli
  • Sonuç pozitif çıkarsa evde kendi kendine izole olunması gerekmektedir.

   

   

 • 24 Ocak 2022 tarihi itibariyle tamamen aşılanmış ve COVID-19'u yeni geçirmiş ve iyileşmiş yolcular (son 90 gün içinde enfekte olmuş), yeterli bir belge ile bunu kanıtlayabildikleri durumda Singapur a varıştan sonraki 2. Gün ve sonrasındaki test ve evde kalma bildirimi gerekliliklerinden muaf tutulacaklardır.Gerekli aşı sertifikalarına ek olarak aşağıdakilerin de sağlanması gerekmektedir:
 • İstanbul-Singapur uçağının kalkışından önceki 7 ila 90 gün içinde pozitif sonuçlu covid-19 PCR testi veya profesyonel olarak uygulanan ART(Antigen Rapid Test – Hızlı test) sonucu.
 • Yolcunun adını,doğum tarihi veya pasaport numarası gibi Singapur'a giriş için kullandığı pasaporttaki bilgilere tam olarak uyan en az bir diğer kişisel bilgisi yer alan taburcu belgesi.
 • İlgili bir devlet otoritesi veya lisanslı bir tıp uzmanı tarafından düzenlenen Covid 19 olma tarihi ve iyileşme tarihini belgeleyen döküman gerekir.
 • Tüm bunların ingilizce veya ingilizce ye çevirilmiş olması gerekmektedir.
 • Singapur'a seyahat için Güvenli Seyahat Yolu ve farklı kategoriler için her durum altında geçerli sınır önlemleri tam SafeTravel web sitesinde güncellenmektedir.
 • Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Singapur uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Covid 19: Singapur Giriş Koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın