Japonya Girişlerinde Covid 19 ve PCR Uygulamaları

07.12.2021 - 00:00:00 / 18.01.2022 - 06:35:03

Aralık ayı başından itibaren Japonya Göçmenlik Bürosu, ülkeye giriş kurallarında birkaç kez revizeye gitmiştir. Peş peşe yapılan düzenlemeler neticesinde, tarafımızca yapılan bildirimlerin de güncellemek amacıyla, 02 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli kurallardan aşağıda bahsettik:

-Son düzenleme ile, 02 Aralık 2021 öncesi alınan tüm vizeler, ülkeye giriş geçerliliğini yitirmiştir. Daha önce açıklamalarda bahsedilen (S) tipi vize dahi, tek başına yeterli olmayacaktır.

-02 Aralık 2021 tarihi öncesi vize alan yolcular, vizelerine ilave olarak, sadece ülkelerindeki Japonya elçiliklerinden almış olacakları resmi özel izin belgesi ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.

-02 Aralık 2021 sonrası vize almış yolcuların ülkeye girişinde bir sakınca yoktur.

-Japon vatandaşı yolcular, süreli veya süresiz Japonya oturum kartı sahibi yolcuların ülkeye girişinde bir sakınca yoktur.

-Diplomat ve görevli memurların, görevlerini teyit eden bir belge eşliğinde Japonya'ya seyahat edebilirler.

-Gemi personeli yolcular, seaman's book ve gemiye katılım mektubu gibi standart uygulamaya tabii evrakları ile seyahat edebilirler.

-Japonya'ya girmeyecek olup transit olarak 3. Ülkelere seyahat edecek olan yolcuların seyahatlerinde de göçmenlik yahut karantinaya tabii herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Yukarıda bahsi geçen, ülkeye giriş yapmak isteyen yolcuların, son maddedeki transit olanlar hariç, ilave olarak Japonya karantina biriminin belirlemiş olduğu standartlara uygun, negatif bir PCR test sonucu da sunmaları mecburidir. Herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur, aşı olmuş olan yolcular için de PCR gerekliliği mecburidir.

Japonya vatandaşları ve transit yolcuları hariç tutarak, son 2 hafta içerisinde şimdilik, sadece ''Eswatini, Zambia, Zimbabwe, Namibia, Botswana, Malawi, South Africa, Lesotho'' da bulunan yolcuların da ülkeye girişine izin verilmeyecektir. Girişine izin verilmeyen ülkelerin listesinde bir değişikliğe gidilmesi halinde tarafımızca ivedilikle yeni bilgilendirme yapılacaktır.

Ekonomik Tokyo uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Japonya Girişlerinde Covid 19 ve PCR Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın