Şeyseller Covid 19 Kısıtlamaları

03.02.2023 - 05:54:34

Bebekler de dahil tüm yolcuların, Seyşeller'e seyahat ederken www.seychelles.govtas.com bağlantısı aracılığıyla vize/göçmenlik prosedürlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Seyşeller seyahatlerinde "Seyşeller vatandaşları", "oturum izni sahipleri" ve "ziyaretçiler" olmak üzere farklı gruplar için farklı gereksinimler bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen Seychelles Immigration sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başvurmadan önce, tüm zorunlu belgelerinizin hazır olduğundan emin olunması gerekmektedir.

ZİYARETÇİLER

Seyşeller'e gelen ve vatandaş olmayan her ziyaretçinin dijital seyahat izni için başvurması gerekir. Bu, Seyşeller Göç Yasası uyarınca zorunludur. Bu dijital form, daha önceleri varışta doldurulan mavi formun aynısıdır ve Seyşeller'e seyahat için onay işlevi görür. Seyşeller Göçmenlik Ofisi varışta girişi reddetme hakkını saklı tutmaktadır. Bu hizmet ilgili ücretler vardır.

Gerekli belgeler

-Geçerli bir pasaport

-Fotograf

-Kontakt bilgileri

-Seyahat bilgileri

-Havayolu bileti - Geliş ve gidiş seyahatlerini gösteren bir havayolu bileti kopyası

-Otel/Konaklama Konfirmasyon bilgileri- Seyşeller'de konaklayacağın tüm otel/konaklama yerlerinin Rezervasyon konfirmasyonu kopyası. -Otel/misafirhane, bot(varsa), ya da kalacağınız bir adres varsa o adresteki kişilerin bilgileri ve o kişilerde alınmış bir davet mektubu

-Banka/kredi kartı bilgileri

SEYŞELLER VATANDAŞLARI

Seyşeller'e Varışta: Her Seyşeller vatandaşı Dijital İniş Bilgi Formunu doldurmalıdır. Bu, Göç Yasası uyarınca zorunludur. Bu dijital form daha önceleri varışta doldurulan mavi formun yerini alır. Bu hizmetle ilgili herhangi bir ücret yoktur.

Gerekli belgeler

-Varış uçuşu bilgisi

-Geçerli bir pasaport

-Fotograf

-Kontakt bilgileri

-Vatandaşlık kanıtı bir belge(Eğer başka bir ülkenin pasaportuyla Seyahat ediliyorsa), Kimlik Kartı, Seyşeller Göçmenlik Ofisi tarafından verilmiş bir konfirmasyon mektubu, doğum sertifikası ya da ebeveynlerin vatandaş oluğunu gösteren bir nüfus belgesi

SEYŞELLER OTURUM İZNİ OLANLAR

Seyşeller'e varışta: Her Seyşeller oturum izni sahibi, Dijital Seyahat İzni Formu için başvurmalıdır. Bu, Göç Yasası uyarınca zorunludur. Bu dijital form daha önceleri varışta doldurulan mavi formun yerini alır ve Seyşeller'e seyahat için onay işlevi görür. Seyşeller Göçmenlik Ofisi varışta girişi reddetme hakkını saklı tutar. Bu hizmetle ilgili belli ücretler vardır.

Gerekli Belgeler

Geçerli bir pasaport

Fotograf

-Kontakt bilgileri

-Seyahat bilgileri

-Oturum/çalışma izninin bir kopyası(Eğer varsa)

-Banka/kredi kartı bilgileri

Seyahatlerinizle ilgili tüm sorularınız için bizi 0212 334 2600 numaralı hattımızdan arayabilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Şeyseller Covid 19 Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın