Nisan Ayı Rota Önerisi: Kuzey Japonya!

16.03.2024 - 07:28:21

Japonya'da sakura mevsimi, ülke içerisinde olduğu gibi bu şahane çiçekleri görmek isteyen seyahat severler tarafından da bekleniyor. Sakura zamanı birkaç haftalık bir dönemi kapsar. Ülkenin güneyinde başlar ve baharın sıcaklığı havada hissedilirken kuzeye doğru devam eder. Kuzey Japonya ise en iyi sakura izleme bölgelerinden bazılarına sahiptir. Şatolar, karla kaplı dağlar ve romantik arka planlar oluşturan tarihi hisarlar. Bu inanılmaz doğal ortamlarda kiraz çiçeği çeşitlerini doyasıya keşfetmek istiyorsanız burası kesinlikle size göre.

Seyahat planına Japonya’yı eklemeyi düşünenler için harika bir yazı derledik. Japonya’nın muhteşem sakura mevsiminin güzellikleri sizi de etkileyecek ve uçak bileti alma hissi uyandıracak. Aynı zamanda uygun uçak bileti için erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmeyi de unutmayın. Dolayısıyla bu içeriği hazırlarken seyahat esnasında size yol gösterecek noktaları araştırdık. Nisan ayı rota önerisi: Kuzey Japonya, nerelere gidilmelidir gibi merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızda sizleri bekliyor. Siz de taksitle uçak bileti almadan önce içeriğimizi inceleyebilir ve yakınlarınızla beraber size en uygun tatil planını hazırlayabilirsiniz.

Kuzey Japonya

Japonya’ya gitmek için en iyi dönem, Mart ayının sonu ve Nisan ayının başıdır. İlkbaharda bölge sakura ağaçlarıyla kaplıdır. Bu muhteşem bitki örtüsünün dışında turistik noktaları dolaşmak için ılıman bir hava vardır. Tokyo, Osaka ve Kyoto gibi şehirlerde, sakura sezonunun o harika tonlarına kendinizi kaptırmak için en ideal zaman Nisan ayı başlarıdır. İklim ne denli ılıman olursa, çiçekler de o kadar erken açacağı için gezinizi planlarken bunu unutmamalısınız. Budist ve Şinto tapınaklarını görmenin dışında hamamlar ve kaplıca banyoları yerel kültüre dâhil olmanın en iyi yollarından biridir. Japonya lezzetli yemekleriyle de ünlü olduğundan, gezinin keyfini çıkarırken suşi, udon eriştesi ve tofu gibi lezzetleri de tatmayı unutmayın. Sakura ağaçlarının sokaklarda, nehir kenarlarında ve parklarda sürekli karşınıza çıktığını gördüğünüzde, tüm telaşın neyle alakalı olduğunu anlayacaksınız. Kiraz çiçeğinin renkleri, kırmızımsı renkler güneyden kuzeye gözlenmeye başlar ve ayın sonuna doğru pembe bir renk geçidi görebilirsiniz. Ülkenin en renkli zamanını görmek isterseniz, kiraz çiçekleri tahminlerini kontrol etmenize değecektir. Miyagi Eyaletinin Ogawara kasabasında Shiroishi Nehri'nin uzantısı boyunca pembe çiçekler ve daha fazlasıyla gözleriniz kamaşacak. Bölge karlı dağlar ve akan su ile baharın neşesini karşılamak için büyülü bir yerdir. Japonya'nın kuzeyindeki Tohoku bölgesindeki en iyi sakura izleme yerlerinden biridir. Sakura mevsiminde bölgeyi ziyaret etmek Japonya'ya yapılacak bir gezinin önemli noktası olacaktır. Burada kiraz çiçeği için en harika zaman Nisan ortasıdır, ancak durumu daha net görmek için Sakura raporlarına inceleyebilirsiniz. Çiçek açmış kiraz ağacı için Aomori'nin kuzeyindeki Hirosaki Parkı'na da gidebilirsiniz. Sakura bu bölgede Miyagi'den daha geç çiçek açar, çoğunlukla Nisan ortasından Mayıs’a kadar. Bu durum her iki bölgeyi de tek seyahatte birleştirebileceğinizi gösterir. Hirosaki Park, çok farklı çiçek çeşidiyle 2.600 kiraz ağacına ev sahipliği yapar. Ayrıca Hirosaki Kalesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Ağaçların bazıları çok eskiye dayanıyor. Senenin bu vaktinde yaşayabileceğiniz en hoş şeylerden biri ağacın altında oturup yaprakların üzerinize yağmasını izlemeniz olacaktır. Parkta çok daha özel bir şey için, kürekli teknelerden birini kiralayıp hendeğe doğru yola çıkabilirsiniz. Sakura parkurunu kuzeye devam ettirdiğinizde sonraki durak, Hakodate şehridir. Hakodate Dağı'nın oluşturduğu kıyı kenti ve mimarisinin karışımı oldukça göz alıcıdır. Ayrıca ülkenin dış ticarete açılan ilk limanlarındandır. İlkbaharda Hakodate oldukça fazla canlanıyor. Avrupa hisarlarından ilham alan ve Japon esintileri taşıyan, sıra dışı Goryōkaku kalesi, hendekleri birçok kiraz ağacıyla çevrili görülmesi gereken bir yerdir.

Siz de bu güzel kiraz çiçeklerini ve bölgenin muhteşem doğasını görmek için Kuzey Japonya’yı listenize dâhil edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Nisan Ayı Rota Önerisi: Kuzey Japonya! hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın