Covid 19: Kuveyt Seyahat Kısıtlamaları

21.02.2022 - 06:11:22 / 17.05.2022 - 06:31:32

Kuveyt Devleti Bakanlar Kurulu ve Sağlık otoritelerinin kararlarına istinaden KoronaVirüs Pandemisi ile ilgili Tüm Sağlık Seyahat Prosedürleri ve Gereklilikleri 01 Mayıs (dahil) itibari ile iptal edilecektir. Kuveyt'e seyahat eden yolcularımızdan herhangi bir aşı, pcr, online form sorulması gerekmeyecektir.

Ayrıca aşağıdaki ülkelerin pasaportuna sahip yolcularımız Kuveyt'e seyahatlerinde kapıda visa alabileceklerdir. Yalnızca Ukrayna pasaport sahipleri hariç tutulmuş olup kapıda visa alamayacaktır. Fakat halihazırda visa'si olan veya oturumu olan Ukrayna vatandaşları seyahat edebileceklerdir.

ANDORRAAUSTRALIAAUSTRIA
BELGIUMBHUTANBRUNEI
BULGARIACAMBODIACANADA
CROATIACYPRUSCZECH
DENMARKESTONIAFINLAND
FRANCEGEORGIAGERMANY
GREECEHUNGARYICELAND
IRELANDITALYJAPAN
LAOSLATVIALIECHTENSTEIN
LITHUANIALUXEMBOURGMALAYSIA
MALTAMONACONETHERLANDS
NEW ZEALAND   NORWAYPOLAND
PORTUGALROMANIASAN MARINO
SERBIASINGAPORESLOVAKIA
SLOVENIASPAINSWEDEN
SWITZERLANDVATUCANUNITED KINGDOM
TURKEYUNITED STATES   The People's Republic of China - HONGKONG

---------

21.02.2022

Kuveyt seyahat kısıtlamları, Covid 19 vakalarının artması nedeniyle güncellendi. Ülkeye girişte gerekli testler, uçuş öncesi gerekli hazırlıklar için aşağıdaki içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

Kuveyt'e seyehat edecek bütün yolcular ilk çıkış noktasında sefer kalkış saatinden 72 saate kadar önce alınmış negatif pcr beyan etmeleri gerekmektedir. 20.02.2022 00:01 itibari ile başlayacak yeni güncelleme ile negatif pcr beyanından muaf olan yolcular aşağıdaki gibidir.

-Kuveyt otaritelerinin onaylamış oldugu aşağıdaki aşılardan 3 doz veya 2.dozdan sonra 9ay gecmeyen yolcular. (IMMUNE uygulaması yeşil olan yolcular)

-16 Yaş altı cocuk yolcular.

1. Pfizer BioNTech Vaccine.

2. AstraZeneca/Oxford Vaccine.

3. Moderna Vaccine.

4. One dose of Johnson & Johnson Vaccine.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Kuveyt uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Covid 19: Kuveyt Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın