Almanya Girişlerinde Kolaylık

18.06.2021 - 00:00:00

25 Haziran 2021

Almanya’nın tüm kategorilerdeki vize başvuruları 25.06.2021 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlamıştır. Vize alınması için aşı sertifikası gerekli değildir.

Sadece Almanya'ya Seyahat edebilmek için aşağıdaki aşı şartları yerine getirilmelidir:

Almanya’ya seyahat edebilmek için, sadece Paul Ehrlich Enstitüsü‘nün (PEI) web sitesinde https://www.pei.de/DE/newsroom/dossier/coronavirus/coronavirus-inhalt.html?nn=169730&cms_pos=3listelenen aşılardan biri ile aşılanmış olmak ve koruma için gerekli olan son dozun yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Almanya’ya giriş yapabilmek için Avrupa Birliği’ne ait dijital bir COVID sertifikası ya da bunun muadili Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veyaİspanyolca dillerinde dijital veya kağıt formatında bir aşı belgesi sunulmalıdır. İbraz edilen aşı belgesi, aşağıdaki bilgileri içermelidir:

1. Aşı olan kişinin kişisel verileri (asgaride soyadı, adı ve doğum tarihi)

2. Aşı tarihi, dozaj sayısı,

3. Aşının adı,

4. Hangi hastalığa karşı aşı yapıldığı,

5. Aşıyı yapan yetkili kişinin/kuruluşun adı ve adresi,

6. Aşıyı yapan yetkili kişinin, ıslak imzalı onayı veya geçerli bir elektronik imza veya elektronik mühür ile elektronik ortamda onayı. Bu onayın verilmesi,idari nedenlerle mümkün değilse, belgenin yetkili kişi/kurum tarafından verildiği, özellikle kaşe veya devlet sembolleri ile açıkça anlaşılır olmalıdır.Koronavirüs enfeksiyonunu geçirmiş ve iyileşmiş kişilerin tek doz aşı ile aşılanmış olmaları yeterlidir. İyileşenlerin aşılarinin tam olduğunu kanıtlanabilmeleriiçin, aşılamadan önce Koronavirüs SARS-CoV-2 hastalığını geçirmiş olduklarını belgelemeleri gerekir.

Almanya vize talerpleriniz için vize@vikingturizm.com.tr& Telefon :02123342790

18 Haziran 2021

Almanya yetkili makamlarında yapılan duyuruya göre 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren, Almanya'ya Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden tam aşılı kişilerseyahat edebilecekler.

Bu açıklmaya göre Almanya seyahatleri sadece Avrupa İlaç Ajansı tarafından onaylanan aşılardan biri ile aşılanmış olunması gerekiyor.

Kişiler aşılamada proseslerinde gerekli dozu aldıktan 14 gün sonra, turist olarak veya aile ve ziyaret amaçlı Almanya’ya seyahat edilebilecek.

Ancak Almanya'ya seyahat sadece Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından kullanım onayı verilen aşıları ( BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson)olanlar için mümkün olabilecek.

Türkiye'de kullanılan Çin aşısı Sinovac ve Rusya'da geliştirilen Sputnik V aşılarının henüz onay süreci devam ettiğinden Almanya seyahati için yeterliolmayacak.

Bu kolaylığa ilave olarak Almanya uçak bileti alacak kişilerin vize gibi ülkeye giriş için gereken koşulları da sağlaması gerektiğini hatırlatırız.

Almanya uçak bileti ve vize talepleriniz için bilet@vikingturizm.com.tr bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/pressemitteilungen/EN/2021/06/restrictions-for-vaccinated-travellers.html

En ucuz Almanya Uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Almanya Girişlerinde Kolaylık hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın