Venezuela Covid-19 Seyahat Önlemleri

02.05.2023 - 01:00:00

02/05/2023 Venezuella Covid 19 Kısıtlamaları

Yeni duyuruya istinaden Venezuela'da uçak içinde ve havalimanında maske kullanımı, PCR ya da aşı gerekliliği iptal edilmiştir.

Seyahatinizle ilgili sorular için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biocheck nasıl alınır?

Biyogüvenlik Seyahat Kartınızı almak için https://biocheck.inac.gob.ve sayfasına gitmeli ve formdaki bilgileri doldurulmalı.

Sistem gereksinimleri şunlardır:

*Pasaportun, kimlik kartının veya ulusal kimlik belgesinin Selfie tipi fotoğrafı (yabancıların).

*Venezuela'ya giriş tarihinden önceki son dozdan en az 14 gün önce olan aşı sertifikası.

*Aşı sertifikanız yoksa, maksimum 72 saat geçerliliği olan moleküler PCR-RT testinin negatif sonucunu sunmalısınız.

Adımları tamamladıktan sonra sistem, isteğin başarıyla gönderildiğini bildiren bir mesaj gönderecek.

En fazla 72 saat içinde gönderilen verileri analiz ettikten sonra, Biyogüvenlik Seyahat Kartının PDF formatında QR kodlu bir elektronik makbuzunuzu alacaksınız.

Bu sistemin arkasındaki fikir, havayollarını Venezuela'ya gelen yolcular için COVID-19 seyahat gereksinimlerini kontrol etme sürecinden kurtarmak ve ayrıca FLP

FORMULARIO DE LOCALIZACIÓN DE PASAJERO ) için daha ''verimli'' bir veri toplama sistemine sahip olmaktır.

*Havayolları, BioCheck'ten uçağa binmek için her yolcunun uygunluğu ile bağlantılı QR kodunu tarayarak bu uygunluğunu kontrol etmelidir.

*INAC, 1 Ağustos 2022'den itibaren geçerli olacak olan bu yeni gereklilik hakkında havayollarının yolcuları ve istasyonları bilgilendirebilmesi için her havayolu şirketini bu yeni platform ve protokolleri hakkında resmi olarak bilgilendirecektir.

*Her yolcunun uçağa binmesine izin veren QR kod, yolcular tarafından akıllı telefonlarından gösterilebilir veya pax, QR kodunu yazdırabilir.

*Venezuella giriş gerekliliklerine uymadığı için, bu platformdan verilen ''uçağa binme onayı'' olmayan herhangi bir yolcunun uçağa binmesine izin verilmemelidir.

*BioCheck'ten onay almadıkları için yolcuları uçağa almayı reddeden havayolları, bunu yapmak için Venezüella Yasası tarafından korunmaktadır.

*BioCheck platformuna kaydolmak yalnızca yolcuların sorumluluğundadır, havayollarının tek sorumluluğu her yolcunun uçağa binmeye uygun olup olmadığını kontrol etmektir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Karakas uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Venezuela Covid-19 Seyahat Önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın