Yeni Zelanda Kapılarını Tüm Ülkelere Açtı

01.08.2022 - 13:09:26

Yeni Zelanda yaklaşık olarak 4.7 milyon kişilik bir nüfusa sahiptir. İki ana adadan oluşuyor: North Island ve South Island. Nüfusun yüzde 90’ından çoğu aynı zamanda ülkenin başkenti Wellington’ın da bulunduğu North Island’da yaşıyorlar. Yeni Zelanda’yı ziyaret edenler için çok fazla alternatif bulunuyor. Ülkede kış döneminde özellikle yüksek kesimlerde kış sporları ve kayak aktiviteleri yoğunluktadır. Yaz mevsiminde ise masmavi denize girebilir, sahilde uzanabilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Yeni Zelanda yaz planlarınız için başta sörf, rafting ve dalış olmak üzere su sporlarından tercih edebilirsiniz. Bunun dışında Yeni Zelanda’da farklı lezzetler tadabilir, gününüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Covid-19 kısıtlamaları kapsamında sınırlarını kapatan Yeni Zelanda, Mart 2020'den bu yana ilk kez sınırlarını tam olarak açtı. Covid 19 önlemleri ile sınırlarını birçok ülkeye kapatan Yeni Zelanda sınırları yaklaşık 2,5 yıl sonra ilk kez tam açıldı. Haber Asya basınlarında yer aldı ve şöyle bahsedildi, Covid-19 salgınında aldığı sıkı önlemlerle bilinen Yeni Zelanda, kapılarını tüm ülkelere açtı. Ülkeye geleceklerden yalnızca Covid-19 aşılarını yaptırmış olmaları isteniyor. Buna ek karantina uygulamasına da son verildiği söylendi. Yeni Zelanda sınır tedbirlerinin kaldırılmasıyla ülkenin deniz sınırlarını da ziyaretçilerine açmış oldu.

Başbakan Jacinda Ardern, Auckland kentinde yaptığı konuşmada, sınırların açılmasını "müthiş bir an" olarak adlandırdı. Ardern, dünyanın geri kalanını ve halkları korurken küresel bir salgını da yönetmeye devam ettiklerini dile getirdi. Küresel salgından önce her yıl yaklaşık 3 milyon turistin uğrak yeri olan Yeni Zelanda'da turizm, ülkenin önemli gelir kaynakları arasında bulunuyor. Yeni Zelanda sınırları, vatandaşları ve oturumu olanlar dışındakilere 20 Mart 2020'de kapatılmıştı. Ülkenin, olağanüstü hal uygulaması dahil aldığı sıkı tedbirlerle covid-19 salgını sürecini iyi yönetebildiği değerlendiriliyor.

Planladığınız tüm seyahatlerde yanınızdayız. Viking Turizm ailesi olarak iş seyahatlerinizi yönetmek, seyahat maaliyetlerinizi azaltmak ve daha konforlu bir seyahat deneyimi yaşatmak için sizleri bekliyoruz. 0212 334 2600 numaralı hattımızdan bize her zaman ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Yeni Zelanda Kapılarını Tüm Ülkelere Açtı hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın