Evcil Hayvanlarla Seyahat Etmek

23.02.2023 - 06:24:46

Günümüzde uçakla seyahat birçok bireyin oldukça fazla tercih ettiği ulaşım alternatiflerinden biridir. Uçakla seyahat hızlı ulaşım imkânı sunarken aynı zamanda en pratik ve en rahat ulaşımı sağlar. Uçak yolculuğunuzu evcil hayvanınızla beraber yapmak isteyenlerin ise bilmesi gereken bazı kurallar bulunur. Bu kurallar hava yolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden uçağa binmeden önce evcil hayvanlarla seyahat etmek konusunda bilgi sahibi olmak sizin için daha faydalı olacaktır. Her seyahat için uçak biletine gerek vardır. Seyahat masraflarını düşürmek için ister uygun uçak bileti olsun ister taksitle uçak bileti olsun ucuz uçak bileti konusu karşımıza çıkmaktadır.

Çantanızı hazırlamaya başlamadan önce size yardımcı olacak uygun uçak bileti almak için erken rezervasyon fırsatlarını da kaçırmamalısınız. Dolayısıyla tatil düşünenler için hem erken rezervasyon yaptırmak hem de evcil hayvanınızla beraber nasıl yolculuk edeceğinizi öğrenmek oldukça iyi olacaktır. Hem seyahat esnasında herhangi bir sorun yaşamazsınız hem de daha iyi fiyatlarla uçak bileti aldığınız tatilinizin tadını varabilirsiniz. Bu yazımızda evcil hayvanlarla seyahat etmek ile ilgili önemli noktaları sizler için araştırdık. Siz de bu içeriği inceleyebilir ve tatil planınız için hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz bütün detaylar yazımızda sizleri bekliyor.

Evcil Hayvanlarla Seyahat

Evcil hayvanlarla güvenli ve rahat bir seyahat herkesin tercihidir. Havalimanında ödeyeceğiniz ek ücretle, evcil hayvanınızın güvenliğiyle ilgili sorun yaşamadan harika bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. Farklı bölgeleri görmenin heyecanını onlarla birlikte paylaşabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızı havaalanında ödeyeceğiniz bir ek ücretle yanınızda götürebilirsiniz. Bunun yanı sıra evcil hayvanınızın bir aşı ve sağlık sertifikasının olması gerekir. Aynı zamanda giriş izinleri ve gidilecek ülke tarafından istenen belgelerin de olması önemlidir. Eğer evcil hayvanlarla seyahat edeceksiniz ilk yapmanız gereken daha sonra olumsuz bir durumla karşılaşmamak için şirketlerin evcil hayvan politikalarını kontrol etmelisiniz. Çoğunlukla sekiz kiloya kadar evcil hayvanınız sizinle seyahat edebilir. Ancak daha büyük hayvanlar için kargo bölümü seçeneği bulunmaktadır. Bu kargo bölümü elbette bavulların taşındığı kısım değildir. Uçağa evcil hayvan alan hava yolu şirketleri, kafes içinde kabul ediyor. Kafesin boyutlarının da uygun olması önemlidir. Seyahat edilen yer için belirlenen taşıma ücretini ödeyerek evcil hayvanınız ile beraber seyahat edebilirsiniz. Bazı ülkeler evcil hayvanın geçişine izin vermemektedir. Seferlerde kabul edilen evcil hayvanlar için uygulanan prosedürler değişiklik gösterebilir. Kabinde yolcu ile beraber sadece köpek, kedi ve küçük ötücü kuşlar taşınabilir. Yolcu kabininde evcil hayvan kontenjanı sınırlıdır ve uçak tipine bağlı farklılık göstermektedir. Taşınacak evcil hayvanın kabul işlemleri, check-in bölümünde yolcu ile birlikte yapılır. Evcil hayvanının kafesinin üzerinde isim soy isim, adres, telefon numarası gibi bilgilerin yer aldığı bilgilendirme etiketi bulunmalıdır. Kabin içerisinde evcil hayvanların çanta boyutu 23cmx30cmx40cm olmalıdır. Kafesin hayvanının rahat seyahat edebilmesi için gerekli büyüklükte olmasına ve yatma pozisyonu için uygun olması gerekir.

Canlı hayvan kafeslerinin kapaklarının veya fermuarlarının uçuş süresi boyunca kapalı olması önemlidir. Evcil hayvanın aynı zamanda çipi olması gerekir. Kafes ya da çanta, evcil hayvan sahibi tarafından getirilmelidir. Kafes yapısı evcil hayvanın boyutlarına göre su geçirmez, kilitli, sağlam, havalandırma alanı iyi düzeyde ve ayrıca darbelere dayanıklı olmalıdır. Kafesin kabin boyutlarına uymaması, ağırlığının sekiz kg’dan fazla olması gibi sebeplerle evcil hayvanlar, uçakların kargo bölümünde taşınabiliyor. Evcil hayvanların kargo kısmında güvenli bir biçimde seyahat edebilmesi için tercih edeceğiniz çantanın sert yüzeyli olması önemlidir. Evcil hayvanlarla seyahat konusunda bir diğer markamız Viking Cargo ile güvenle çalışabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Evcil Hayvanlarla Seyahat Etmek hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın