Sırbistan’a Seyahat Edecek Yolcular İçin Önemli Hatırlatmalar

08.06.2023 - 06:53:38

IATA-TIMATIC kuralları çerçevesinde aşağıda belirtilen turistik seyahat şartlarını karşılamayan Türk pasaportlu yolcular, Sırbistan Cumhuriyeti tarafından uçuş gerçekleştirilmeden önce red edilebilir.

Sırbistan Cumhuriyeti’ne yapılacak turistik amaçlı seyahatlarde Türk pasaportlu yolculardan genel giriş şartlarını karşılamanın yanı sıra ayrıca aşağıdaki belgelerin de uçuş öncesi Check-in Contuarında ibraz edilmesi istenmektedir.

  1. Sırbistan Cumhuriyeti’ne yapılacak sebebin bir arkadaş ve/veya bir aile ziyareti ise, ziyarete gidilecek kişi tarafından gönderilmiş onaylı (noter tasdikli) davet mektubu.
  2. Sırbistan Cumhuriyeti’ne yapılacak turistik ziyaret sırasında kalınacak otel veya diğer konaklama tesislerinin geçerli ve onaylı rezervasyon detayları.
  3. Sırbistan Cumhuriyeti’ndeki ziyaret süresinde kişinin kendisini idame ettirecek yeterli mali kaynağa sahip olduğunun ispatı.
  4. Sırbistan Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyaret süresince geçerli olacak ücretli sağlık sigortası kanıtı.
  5. Sırbistan Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyareti kapsayan gidiş ve dönüş için geçerli uçak bileti kanıtı.

Önemli Not: Dönüş seyahatinin ispatı olarak rezervasyon dökümü kabul edilmemektedir. Dönüş bileti ibrazı turistik seyahatler için gereklidir. Yolcunun dönüş biletinin Sırbistan Cumhuriyeti polisine ibraz edilmesinden sonra iadeye alınması veya iptal edilmesi tespit edildiği taktirde yasal işlemler başlatılabilir.

BİZE ULAŞIN

Sırbistan’a Seyahat Edecek Yolcular İçin Önemli Hatırlatmalar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın