Dubai Havalimanı Covid-19 Test Uygulamaları Hakkında Önemli Bilgi Güncellemesi

30.10.2020

 

 


Dubai Havalimanı Covid-19 Test Uygulamaları Hakkında Önemli Bilgi Güncellemesi

Dubai'ye varışta aşağıdaki ülkelerden yapılan seyahatlerde uyulması gereken şartlar:

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (New York, Washington, DC, Boston, Chicago, Seattle), Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hollanda, Hong Kong, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Maldiv Adaları, Mauritius, Nijerya, Norveç, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Seyşeller, Singapur, Somali, Suudi Arabistan,Tayland,

BAE'de ikamet edenler, seyahatten önce yaptırılmış ve 96 saat geçerliolan negatif bir COVID-19 PCR test raporu ibraz edebilirler veya Dubai'ye varışta COVID-19 PCR testine tabi olabilirler.

Turistler, seyahatten önce yaptırılmış ve 96 saat geçerli olan negatif birCOVID-19 PCR test raporu ibraz etmelidirler. İngiltere ve Almanya'dan gelen yolcular havalimanında COVID-19 PCR testi yaptırabilirler.

Bu ülkelerden gelen transit yolcuların, nihai varış noktası tarafından zorunlu kılınmadığı sürece bir COVID-19 PCR test raporu ibraz etmeleri gerekmemektedir.

-----------

Dubai'ye varışta aşağıdaki ülkelerden yapılan seyahatlerde uyulması gereken şartlar:

Afganistan, Amerika Birleşik Devletleri (Kaliforniya, Florida, Teksas), Angola, Arjantin, Bangladeş, Cibuti, Çek Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Gana, Gine, Güney Sudan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, Kamboçya, Karadağ, Kenya, Güney Kıbrıs, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Moldova, Myanmar, Nepal, Ürdün, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Ruanda, Rusya, Senegal, Slovakya, Somaliland, Sudan, Suriye, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Ugand, Ukrayna, Vietnam, Yunanistan, Zambiya, Zimbabve.

 

BAE'de ikamet edenler iki (2) COVID-19 PCR testine girmelidir:

Birinci test seyahatten önce yaptırılmış ve 96 saat geçerliliği olmalıdır.

İkinci test Dubai'ye varışta yaptırılmalıdır.

Turistler, iki (2) COVID-19 PCR testine girmelidir:

Birinci test seyahatten önce yaptırılmış ve 96 saat geçerliliği olmalıdır.

İkinci test Dubai'ye varışta yaptırılmalıdır.

Bu ülkelerden gelen transit yolcuların, 96 saat geçerliliği olan negatif bir COVID-19 PCR test raporuna ve nihai varış noktalarının talep ettiği tüm şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Test raporları bir polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testi için yapılmış olup,devlet tarafından onaylı bir test merkezinden alınmış olmalıdır.

Antikor testleri ve evde test kitleri dahil, diğer test raporları Dubai'de kabul edilmemektedir.

Seyahatten önce test yaptırılması halinde, check-in esnasında gerçekleşecek kontrollerde, test raporu İngilizce veya Arapça dillerinde düzenlenmiş resmi ve basılı olarak ibraz edilmelidir. SMS ve dijital raporlar kabul edilmez.

Bu konudaki düzenlemeler sık sık değmektedir. Lütfen Seyahat öncesi seyahat danışmanlarımızdan gerekli bilgileri teyid ediniz.


 

BİZE ULAŞIN

Dubai Havalimanı Covid-19 Test Uygulamaları Hakkında Önemli Bilgi Güncellemesi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın