Avustralya Giriş Koşulları

18.07.2022 - 09:00:00

Avustralya COVID 19 öncesi kurallara dönmüş olup, tüm COVID kısıtlamaları kalkmıştır. QF/JQ/ 3K Havayolları 19 Temmuz 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aşısız yolcu kabulüne başlayacaktır

-------

17.05.2022

Güncelleme: Sinopharm aşısı için daha önce konulan yaş kısıtı kalkmıştır.Aşısız yolcu kabulü havayoluna bağlı olup bazı havayolları hala aşısız seyahate izin vermemektedir, örneğin Qantas (QF), Jetstar (JQ), Jetstar Asia (3K), aşısız yolcu kabul etmemektedir ve havayollarından onay alınmış olmalıdır.

Giriş Kuralları için TIKLAYINIZ.

--------

18.04.2022

Avustralya varışlı yolcularımız için dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin güncel durumu paylaşıyoruz;


Güncelleme:Avustralya varışlı seferlerde, uçuş öncesi COVID-19 test şartı 18 Nisan 2022'den (AEST) itibaren kaldırılacaktır.


18 Nisan 2022'deki 0000 AEST'den itibaren, yolcuların Avustralya uçuşu öncesi negatif COVID-19 test sonucu kanıtına gerek yoktur. Avustralya'ya seyahat eden yolcularımızdan, uçuş öncesi aşı durumlarını kanıtlamaları istenmeye devam edilecek.


Not: Avustralya, varışta herhangi bir COVID-19 testi talep etmemesine rağmen, transit/geçiş noktalarının test gereklilikleri kontrol edilmeli ve yolcular buna göre uçuşa kabul edilmelidir.

---------

21.02.2022

Avustralya varışlı yolcularımız için dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin güncel durumu paylaşıyoruz;

Güncelleme1: 21 Şubat 2022 0001 AEDT'den itibaren, Avustralya'nın uluslararası sınır giriş şartlarına uygun olarak aşıları tam olan tüm vize sahipleri, onaylanmış bir seyahat muafiyetine ihtiyaç duymadan Avustralya'ya giriş yapabilecektir. İlgili eyalet veya bölgenin gerekliliklerine tabi olarak, tüm 'tam aşılı' vize sahipleri, uluslararası yolcu sınırlarına dahil olmadan Avustralya'ya seyahat edebilir.

Bu hükümler ayrıca aşağıdaki durumlarda geçici vize sahipleri için de geçerlidir:

-Avustralya'ya seyahat/uçuş günü 12 yaş ve 3 aylıktan küçük olanlar (aşılı olsun ya da olmasın), veya

-Avustralya'ya seyahat/uçuş günü 18 yaşından küçük ve ''tam aşılı'' tanımını karşılayan en az bir yetişkinle seyahat ederken,

-tıbbi nedenlerle aşılanamaz --- yani aşı kontrendikedir (kabul edilebilir kanıtlarla ve eyalet ve bölge gerekliliklerine tabi olarak).

Güncelleme 2: Dijital Yolcu Beyannamesi (DPD), 15 Şubat 2022'den itibaren Avustralya Seyahat Beyannamesi'nin (ATD) yerini alıyor. Avustralya'ya hava yoluyla giren tüm yolcular, (uçuş ekipleri dışında) uçuştan önce DPD formunu doldurmalıdır. Yolcular DPD formunu uçuştan önceki 72 saat içerisinde tamamlayabilirler.

DPD formu ilgili web adresinden doldurulabilir: https://covid19.homeaffairs.gov.au/digital-passenger-declaration. 1 Mart itibariyle yolcular, App Store'dan (Apple) veya Google Play Store'dan (Android) ücretsiz mobil Dijital Yolcu Beyannamesi uygulamasını indirerek DPD formunu tamamlayabilecekler. Her yolcunun DPD formunu tamamlaması gerekir. Ebeveynler-sorumlu kişi, 16 yaşın altındaki çocukları için ilgili formu doldurmalıdır. 16 yaş ve üstü herkes kendi beyanını doldurmalıdır.

Dijital Yolcu Beyannamesi (DPD) ne zaman kullanıma sunuluyor?

DPD web formu 15 Şubat 2022'den ve mobil uygulama 1 Mart 2022'den itibaren kullanıma sunulacaktır. ATD'den DPD'ye geçiş 15-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecektir. Avustralya'ya 18 Şubat 2022'den önce gelen yolculardan ATD'lerini sunmaları ve göstermeleri istenecektir. Avustralya'ya 18 Şubat 2022'de veya sonrasında giriş yapan yolculardan, DPD'lerini sunmaları ve göstermeleri istenecektir. Havayolları ATD'leri 22 Şubat'a kadar kabul etmeye devam edebilir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Avustralya Giriş Koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın