Uganda Covid-19 Uygulamaları

08.03.2023 - 00:00:00

2023 Uganda Güncel Seyahat Kısıtlamaları

Uganda Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Uganda seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz. Uganda Sağlık Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu bildiriye istinaden;

Uganda Otoritesinin yayınlamış olduğu notama istinaden, PCR test ve aşı kartı zorunluluğu kaldırılmıştır. Gelen yolcularımızın sadece sarı humma aşı kartı göstermeleri gerekmektedir.

 

----------------- 2022 Seyahat Kısıtlamaları -------------------

* 03 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Hindistan çıkışlı yolcularımızın Uganda'ya giriş yasağı kaldırılmıştır.

* Uganda'ya gelen 3 yaşından büyük herkes negatif PCR testi ile gelmek zorundadır. PCR test ilk çıkış noktasının kalkış saatinden 72 saat önce alınmış olmalıdır. 72 saat numune veriş saati ile başlamaktadır.

* Uganda'ya gelen 6 yaşından büyük tüm yolcular, COVID-19 aşılarını tamamlasalar dahi, arrival'da yeniden PCR testine tabi tutulacaklardır. Test ücreti 30 Usd olup yolcu sorumluluğunda olacaktır. Ödeme ve numune verildikten sonra tüm yolcular PCR sonucunu evinde ya da otelinde bekleyebilmektedirler.

* Uganda'ya gelen tüm yolcular online sağlık masası formunu (arrivals.healthdesk.go.ug/home) doldurmak zorundadır. İlk çıkış noktasında doldurmaları yolcularımızın işlemlerini kolaylaştıracaktır. İlgili form varışta yetkililerin yardımı ile de doldurulmaktadır.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Uganda Covid-19 Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın