Hollanda'ya Girişte Covid-19 Önlemleri

28.02.2022 - 00:00:00

25.02.2022 Tarihli Güncel Seyahat Kısıtlamaları

25.02.2022 tarihi itibariyle Hollanda'ya seyahat edecek yolculardan, istenen online karantina formu doldurma zorunluluğu kaldırılmıştır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hollanda Covid 19 Önlemleri

Hollanda Sağlık Bakanlığı'nın aldığı kararla, Türkiye çok yüksek riskli bölgeler kategorisine alınmıştır.

Alınan bu karar gereği Türkiye'den Hollanda'ya seyahat edecek yolcularımızın uçuş öncesinde''online karantina deklarasyon formu''doldurması gerekmektedir.

1. Hollanda’ya yüksek riskli bölgelerden her türlü araçlar seyahat etmek isteyen 13 yaş üstü tüm yolcuların, ilgili araca binmeden önce:

-Son 72 saat içinde yaptırılmış negatif COVID-19 NAAT (PCR) test sonucunu ve son dört saat içinde yaptırılmış negatif COVID-19 hızlı test sonucunu ibrazetmeleri; veya

-Son 12 saat önce yaptırılmış COVID-19 NAAT (PCR) test sonucunu (bu durumda son dört saat içinde yaptırılmış hızlı test sonucuna gerek bulunmamaktadır)ibraz etmeleri istenmektedir.

2. Hollanda Krallığı’nın içindeki Aruba, Bonaire, Curacao, St Martin, Saba, St. Eustatius; ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore,Tayland, Çin ve İzlanda haricindeki tüm ülkeler “yüksek riskli bölge” olarak tanımlanmıştır.

3. Covid-19 PCR test sonuçlarının Flemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ya da İspanyolca dillerinden birinde olması gereklidir.

4- Koronavirüs PCR testinin yolcunun pasaportunda ki isim soy-ismini, testin yapıldığı tarih ve saati, testi yapan laboratuvara ilişkin detaylı bilgiyiiçermelidir.

5. Hollanda’ya AB/Schengen bölgesi dışından gelecek yolcuların PCR ve hızlı test sonuçlarına ilave olarak doldurup imzaladıkları “Negatif test deklarasyonformu”nu sınırda göstermeleri istenmektedir. Form linki

https://www.government.nl/documents/forms/2020/12/04/coronavirus-negative-test-declaration-form

 

6. testler ibraz edilirse kişi seyahat sonrası talep edilen 10 günlük karantinadan muaf olacaktır. Karantinanın 5. günü bir test daha yaptırılıpnegatif sonuç alındığında ev karantinasından çıkılmasına izin verilmektedir.

7. Diplomatik pasaport hamillerinden ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı'nca verilen diplomatik kimlik kartı hamillerinden test sonucu ibrazında muaftırlar.

Detaylı bilgi için :

ttps://www.rijksoverheid.nl

 

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad

 

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Hollanda'ya Girişte Covid-19 Önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın