İş Seyahatine Çıkanlara Mobil Uygulama Önerileri

07.10.2022 - 07:51:01

Hızla ilerleyen teknolojide mobil uygulamaların kullanımı oldukça yaygın. Hayatımızın her anında kullandığımız mobil uygulamalar iş gezisinde nasıl değerlendireceğiniz ile ilgili gelin yazımızı okumaya devam edelim! İş seyahatine çıkanlar için mobil uygulamalar keşfettikten sonra iş gezileriniz daha keyifli bir hal alacak, buna hazır mısınız?

Tripcase:

TripCase uygulaması ile uluslararası uçuşlarınızda seyahatlerinize ait uçuş bilgilerine, uçuş uyarılarına, hava durumuna, eklediyseniz otel bilgileri ile yerel ulaşım bilgilerinize anında ulaşabilirsiniz. Uygulamaya dair detaylı bilgi için Tripcace sayfamıza bakmanızı öneririz.

Maps.Me:

İş seyahatine çıkıldığında en sık rastlanan sorunlardan biri de adres aramaktır. Özellikle daha önce ziyaret edilmemiş bir ülke veya şehir ise bu daha da zor olmaktadır. Bu zorlanmaları ortadan kaldırmak adına Maps.Me imdadınıza yetişmektedir. 100 milyondan fazla gezginin kullandığı bu uygulama ücretsiz ve çevrimdışı olarak çalışmaktadır. Uygulamayı cep telefonunuza indirerek ilgi alanınızı seçtikten sonra ilgi alanınıza göre sizin için popüler rotalar belirtmektedir. Kendi gezmek istediğiniz yerleri de haritalar üzerinden işaretleyebilir ve arkadaşlarınız ile bu konumu da paylaşabilirsiniz. Uygulamayı App Store ve ya Play Store uygulamalarından indirebilirsiniz.

Uber:

Seyahat ettiğiniz ülkede park yeri aramak ya da karmaşık metro hattını çözmek ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Bu uygulama konumunuzu kullanarak sizler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Harita üzerinden varış noktasına kalan mesafeyi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama üzerinde kredi kartı ile ödeme yapabilir ve yolculuk sonunda sürücüyü puanlama şansınız da bulunmaktadır. Uygulamayı App Store ve ya Play Store uygulamalarından indirebilirsiniz.

Sap Concur:

Sap concur, seyahat harcamalarınızı dijital ortamda takip etmenize yardımcı olmaktadır.Seyahatiniz boyunca harcama yapmış olduğunuz taksi, yemek ve otel masraflarınızın hepsi faturaları ile ayrı ayrı saklamaktadır. Uygulamayı telefonunuza indirerek faturalarınızın fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz.

Google Lens:

Karmaşık yazıları ya da gittiğiniz bir restoranda adını bilmediğiniz yemeğin ismini Google Lens uygulamasına okutarak yabancılık çekmeden seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.Play Store uygulaması üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.

Evernote:

İş seyahatine çıkanlar için mobil uygulamalar ile hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Evernote uygulamasını sizlere kısaca anlatmak istersek şöyle ki, iş toplantısında sonrasında oluşturduğunuz iş listesi, konferans ses kaydı veya defterinize çizmiş olduğunuz bir şemayı bu uygulama üzerinden kolaylıkla halledebilir ve arkadaşlarınız ile paylaşma şansınız bulunmaktadır. Senkronizasyon özelliği ile bilgisayarınızda almış olduğunuz bütün notları cep telefonunuzda da aynı şekilde göreceksiniz. Uygulamayı telefonunuza indirerek faturalarınızın fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz.

Flio:

Flio uygulaması havalimanlarının haritasını cebinize sığdırmaktadır. ATM, cafe vb. mekanlara ulaşabilmeniz için Flio kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamadan check-in ve biniş saatleri gibi konuları da takip edebilirsiniz. Uygulamayı App Store ve ya Play Store uygulamalarından indirebilirsiniz.

Asana:

İş seyahati verimli bir şekilde kullanmak ve toplantı saatinizi beklerken işlere göz atmak isterseniz en doğru uygulamalardan biridir. Asana uygulaması ile iş listenizi güncelleyebilir, yeni işler ekleyebilir ve ekip arkadaşlarınız ile bu listeyi paylaşabilirsiniz. Asana uygulaması 15 kişiye kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Uygulamayı App Store ve ya Play Store uygulamalarından indirebilirsiniz.

XE Currency:

Yurt dışında kolaylıkla para transferi yapmanız ve güncel kurları takip edebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama üzerinde dilediğiniz para birimini seçerek birbirine çevirebilir hatta günlük, aylık ve yıllık olarak değişim grafiğini görmeniz mümkündür. Ücretsiz bir uygulamadır.

Google Translate:

Seyahat ettiğiniz ülkenin değil diline alfabesine bile hakim olamayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda yardımınıza Google translate uygulaması yetişmektedir. Seyahat uygulamaları arasında oldukça popüler uygulamalardan biridir. Son zamanlarda oldukça başarılı çeviriler yaparak kendinizi daha kolay anlatabilirsiniz.

AroundMe:

İş seyahatine çıkanlar için mobil uygulamalar arasında tercih edilen bir uygulamadır. Yurt dışı seyahatinizde en yakın hastane ve oteller için tercih edilen uygulamalardandır. Uygulamanın tasarımı oldukça kolay ve kullanışlıdır.

Local Eats:

Yeni bir ülkeye gittiğinizde bulunduğunuz bölgeye en yakın restoran ve kafeleri sizler için sıralamaktadır. Tercih ettiğiniz mekan ile ilgili detaylı bilgi, ortalama fiyat ve yorumları görerek gitmek istediğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz. Ücretsiz uygulamadır.

Moovit:

Gitmiş olduğunuz ülkede metro ağları oldukça karışık ve zorlu olabilir. Bu konuda size yardımcı olacak olan uygulama Moovit’tir. Bu uygulama 112 ülkede aktif olarak kullanılmaktadır. Uygulama üzerinde seçmiş olduğunuz güzergahı sizin en için en pratik ve en kısa yoldan toplu taşıma ile nasıl gideceğinizi sizlere göstermektedir.

Vikipedi:

Vikipedi normal hayatta da herkesin kullanmış olduğu uygulamalardan biridir. Gezdiğiniz yerleri tur olmadan da vikipedi üzerinden oldukça kolay ulaşabilirsiniz. 470.000 üzerinde Türkçe madde içermektedir.

Packing Pro:

Packing pro aslında seyahat uygulaması değil, seyahat hazırlık uygulamasıdır. Yurt dışına çıkarken yanınıza neler almanız gerekmektedir, havanın nasıl olacağı vb. konularda size oldukça yardımcı olmaktadır. Bu uygulamaya nereye gideceğinizi, gideceğiniz süreyi yazdığınız zaman sizlere bavul listesi hazırlamaktadır. Seyahate çıkanların içerisinde tercih ettiği bir uygulamadır. İş seyahatine çıkanlar için mobil uygulamalar içeriğimizi umarız beğenmişsinizdir, iş seyahatine çıkanlar için 10 ipucu içeriğimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

BİZE ULAŞIN

İş Seyahatine Çıkanlara Mobil Uygulama Önerileri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın