Kıbrıs’a Bebek ve Çocuk Giriş Koşulları

03.08.2022 - 07:06:23

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa'dır ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. KKTC, ülkemizin Akdeniz iklimine yakındır. Sıcacık bir tatil yapmak isteyen her tatilcinin tercih edeceği noktalardan biri haline gelen Kıbrıs'ta sıcaklıklar her zaman mevsim normallerinin bir tık üstündedir. Kıbrıs bebekle tatil yapmak isteyen ya da Kıbrıs çocukla tatil yapmak isteyen tüm tatilciler için açıklanan yeni kurallar büyük önem taşır. Bunun dışında hemen her ebevynin zorlanacağı bazı durumlar için gideceği otelin bebek dostu ya da çocuk dostu olmasına özen göstermesi gerekir. Bunun için Kıbrıs bebek dostu oteller ya da Kıbrıs çocuk dostu oteller tercih edilebilir.

Kıbrıs'a Bebekle ya da Çocukla Uçacakların Dikkatine:

KKTC yönüne çıkışlarda kullanılacak TC kimliklerin yeni tip çipli olması gerekmektedir. TC vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile Türkiye’den çıkış işlemlerine izin verilmemektedir. 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 0-17 yaş arası çocuklarda da FOTOĞRAFLI çipli kimlik kullanılması zorunlu olmuştur. Kimliğinde fotoğrafı bulunmayan çocuk yolcular uçuşa kabul edilmiyor. Uygulama, yeni doğan bebekler de dahil olmak üzere geçerlidir.

Ayrıca 13 Haziran itibari ile adaya girişlerde aşılı ya da aşısız olmalarına bakılmaksızın PCR yaptırma zorunluluğu KALDIRILMIŞTIR.

Bilgiler sürekli olarak güncellenebildiğinden misafirlerimizin konaklama tarihlerine yakın KKTC sağlık bakanlığının resmi sayfası üzerinden güncel bilgilendirmeleri takip etmeleri önemlidir.

Son güncel KKTC giriş kuralları aşağıdaki gibi olup , GÜVENDEKAL uygulaması sonlandırılmıştır.

Konuya ilişkin daha fazla detay ve bilgi için bizimle 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. Keyifli tatiller.

Ekonomik Kıbrıs uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Kıbrıs’a Bebek ve Çocuk Giriş Koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın