Şirkette Yılbaşı Partisi Nasıl Yapılır?

22.11.2022 - 10:58:02

Yılın en güzel zamanı geldi; sonuna yaklaştık ve yenisi için heyecan doluyuz, şimdi yılbaşı partisi hakkında konuşabiliriz. Bu heyecanı iş yerinde de hissettiğinize eminiz. İçinizdeki coşkuyu dışarı vururken, bir şirkette yılbaşı partisi yapmanın en eğlenceli hallerini size anlatacağız.

Kurumsal Şirketlerde Yılbaşı Partisi

Ofis partisi için her zaman bir kişi sorumluluğu üstüne alır, tüm planlama ve malzeme tedariği konusunda herkes o kişiden beklenti içinde olur. Dahası, ofis tatili partisi hemen köşede ve görünüşte aşılmaz bir görev olan onu organize etmekle görevlendirilirsiniz. Doğru mekanı seçmek, yeterince içecek stoklamak, alanında iyi bir DJ bulmak ve her şeyin zamanında yapıldığından emin olmak oldukça göz korkutucu olabilir. Bu tarz durumlarda aslında bir kişiyi sorumlu kılmak değil, alanında uzman kurumlardan destek almak en doğru yoldur. Bu durumda biliyorsunuz ki, Viking Turizm her şekilde yanınızda!

Peki bir parti verecekseniz size önerilerimiz neler olabilir?

1. Parti planlamasını son ana bırakmayın

Tatil sezonu, kurumsal etkinlikler için son derece yoğundur ve etkinlik alanları (özellikle iyi olanlar) hızla dolma eğilimindedir. Ofiste yılbaşı partisi planlayan diğer tüm şirketler gibi sizin de bir mekana ihtitacınız var. Ancak erken planlama, doğru yeri bulmaktan daha fazlasıdır. Etkinlik planlarken çok sayıda hareketli parça vardır ve her şeye ulaşabilmeniz için tüm hazırlıklarınızı çok önceden sıraya koymak önemlidir.

2. COVID-19 önlemlerini unutmayın

Partinin eğlenceli kısmını planlamaya kendinizi kaptırmak kolaydır. Ancak pandemi sonrası bir dünyada, sağlık ve güvenliği unutmamak, yerel yönetiminizin koyduğu önlemlere ve kısıtlamalara her zaman saygı duymak önemlidir. Çalışanlarınızın partide nasıl davranmalarının beklendiği konusunda net yönergeler belirleyin ve çalışanlarınızı sorumluluk almaları için yetkilendirmeniz gerektiğini unutmayın.

3. İletişiminizi sınırlandırmayın

Çok önemli olan hususlardan birisi de iletişim. Mesajınızın gerçekten algılanması için kendinizi istediğiniz kadar hatırlatın. Çalışanlar yıl sonuna doğru aşırı meşgul olma eğilimindedir, bu nedenle paylaştığınız bilgiler çoğu zaman gözden kaçabilir. Herkesin her an başvurabileceği tüm detayların mevcut olduğu bir yerin olması da gerçekten önemlidir. Viking Turizm, bu tür bilgiler için merkezi bir bilgi sistemine sahiptir ve sizin için tüm planlamaları eksiksiz yerine getirebilir. Ayrıca her etkinlik için ilgili danışmanlar vardır ve insanların ihtiyaç duyduklarında soru sorabilmeleri için olanak sağlar.

4. Çalışanları etkinliğin planlanmasına dahil edin

Çalışanlar için etkinlikler oluşturuyorsunuz, bu nedenle organizasyonun bir parçası olmalarına izin verin ve onları karar alma sürecinize dahil edin, elbette mümkünse... Yılbaşı partisi temalarını paylaşmalarına, size hangi etkinliklere katılmak istediklerini, partinin ne zaman yapılmasını istediklerini ve hatta insanların havalı bulabilecekleri güzellikleri söylemelerine izin verin. Bu sefer temalı bir parti düzenleyeceğiz ve bunun ne olacağını belirlemek için odak grupları organize edeceğiz gibi önerilerde bulunabilirsiniz.

5. Lezzetli yemekleri unutmayın

İyi bir catering şirketi bulmak, partinizin başarısı için çok önemlidir çünkü parti bittikten sonra katılımcıların hatırlayacağı en önemli şeylerden biri yemektir. Bu nedenle alanında iyi, sağlıklı yemekler yapan ve güvenilir bir şirketle tanışın. Özellikle yılbaşı yemek menüsü burada önemli rol oynar. Bu size zor geliyorsa, Viking Turizm’in sizin için bunu yapacağını unutmayın.

6. İnsanların etkileşime girmesi için fırsatlar yaratın

Evet, bu sadece grup aktiviteleri düzenleyin demenin havalı bir yolu. Bunun gibi olayların asıl amacı, insanların olağan, günlük etkileşim alanlarının dışına çıkmalarıdır. Yeni insanlarla tanışmalarını, yeni ilişkiler kurmalarını, çalışma arkadaşlarıyla olumlu anılar oluşturmalarını istiyoruz. Bunu yapmanın kesin bir yolu yok aslında, oldukça esnek olmak gerekir. Çalışanlar için parti oyunları düzenleyebilir, kareoke gibi etkinlikler yapabilir ve iletişimi artırabilirsiniz. Böylece çalışanlar normalde birlikte çalışma şansı bulamayacakları insanlarla tanışacaklar ve eğlenceli bir iletişim başlatacaklar.

7. Bütçenizin size rehberlik etmesine izin verin

Herkes için en iyi kurumsal yılbaşı partisi düzenlemek istiyorsunuz ve gerçekten en iyisi olsun istiyorsunuz. Ancak bütçenizi göz önünde bulundurmak ve ona bağlı kalmak çok önemlidir. Şirketiniz için doğru türde partiyi oluşturmak için yol gösterici pusulanız olarak hareket edecek. Size neler yapabileceğinizi gösterecek ve yapamayacaklarınıza sınırlar koyacaktır. Bu nedenle ilk başta bütçe belirlemek çok önemli…

8. Şimdi yaratıcı olma zamanı

Bütçenizin boyutu ne olursa olsun, bu partiyi planlamayı yaratıcı olmak için bir fırsat olarak kullanın. Küçük bir bütçeniz olsa bile, partiyi eğlenceli kılan şeylere yatırım yapabilmek için maliyetleri azaltabilecek farklı yollar bulmaya çalışın. Ve evet, standart bir fotoğraf kabininden daha fazlasından bahsediyoruz. Belki bir canlı müzik alanı düzenleyebilir ya da eşsiz bir etkinlik planlayabilirsiniz.

9. Resimler ve videoların kaydını mutlaka alın

Bütçe elverdiğince bir fotoğrafçı veya kameraman kiralayın. İnsanlar bunun gibi olaylara dönüp bakıp ne kadar eğlendiklerini hatırlamaya bayılıyor! Çoğu zaman, kendi fotoğraflarını çekemeyecek kadar eğlenmekle meşguller ve çekseler bile, başkaları tarafından çekilmiş samimi fotoğraflarınızı görmekten daha eğlenceli bir şey olamaz! Bunun şirket kültürünüzü daha da güçlendirmeye yardımcı olacağından bahsetmiyoruz bile…

10. Bonus: Ekibinize ve kendinize güvenin

Ofiste yılbaşı partisi için ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin! Burada bariz olanı söylüyormuşuz gibi geliyor ama insanlar bunu her zaman yapmıyor. Bir etkinliği planlamak, önünde pek çok engel olan çok iştir ve her şeyi tek başınıza yapmanıza gerek yoktur. Size yardım etmesi için ekibinize güvenin. Ancak bazı durumlarda iş yoğunluklarından dolayı ekibinizden destek alamıyorsanız size yardımcı olabilecek bir kuruluşla tanışın. Viking Turizm tüm kurumsal etkinlikler için yanınızda, bize her zaman 0212 334 2600 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Şirkette Yılbaşı Partisi Nasıl Yapılır? hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın