Erciyes Kayak Merkezi’nde FIM Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası 2023

25.01.2023 - 06:41:09

Bu sene Erciyes Kayak Merkezi'nde FIM Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası (SNX) düzenlenecek. Güzel Erciyes’in birçok spor faaliyetine sahip olduğunu unutmayalım, haberin devamına şimdi birlikte bakalım.

FIM Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası için hazırlıklar Cumhurbaşkanlığı kontrolleriyle yapılıyor. Bu hazırlıklara en büyük destekçi elbette Kayseri Büyükşehir Belediyesi oluyor. Erciyes Kayak Merkezi bu şampiyona ile kayak seven herkes için en gözde mekanlardan biri olacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Açıklamaları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, AA muhabirine şöyle iletti: ‘’Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nın bizim için heyecan verici global bir şampiyona!’’

Kayseri Belediye Başkanı Murat Cıngı, 2012 yılında işletmeye başladıkları Erciyes'te 2015'ten bu yana her yıl farklı branşlarda şampiyonalar düzenliyor ve böylece Erciyes'i uluslararası spor camiasına tanıtmayı hedefliyor.

İnancı son şampiyonada da başarılı olacakları yönünde olan Murat Cıngı şunları ekledi:

"Bu organizasyonların çok etkisini gördük. Özellikle dünya kupaları çok önemli sportif organizasyonlar. Çünkü organizasyona gelen sporcunun ülkesi kendi atletlerini, kendi yarışmacılarını katıldıkları yarışlarda takip ediyor. Organizasyona katılan sporcunun ülkesinde yarışmanın haberleri yayınlanıyor. Hatta zaman zaman canlı zaman zaman da banttan yayın yapılıyor. Bu tanıtımı kendi başınıza yapma şansınız yok. Kar Voleybolu Dünya Kupası yapıyorsanız Uluslararası Voleybol Federasyonunun tanıtım ağını kullanıyorsunuz. Mesela bizim yapmış olduğumuz Snowboard Dünya Kupaları 2,5 milyar insanın ekranına ulaştı. Orada Erciyes-Kayseri-Turkey yazıyor."

Cıngı, Türkiye'de kar motorlarıyla alakalı ilk kez dünya çapında bir organizasyon yapılacağını ve bu fırsatı iyi kullanmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Murat Cıngı: "Kar motorları için özel parkurlar oluşturduk"

Organizasyona Avrupa ülkelerinden yaklaşık 50 sporcunun katılacağının altını çizen Cıngı, "Biz kar yağmadan yarışmanın yapılacağı alanı belirledik. Kar motorları için özel parkurlar oluşturduk. Bölgenin elektrik ve atık su gibi ihtiyaçlarını giderecek altyapıyı hazırladık. Yeterli kar yağdıktan sonra da pistlerimizi yarışa hazır hale getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Dünyadan birçok önemli sporcuyu Erciyes'te yine görme fırsatı yakalayacaklarını vurgulayan Cıngı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Dünya Kupası'na paralel olarak birkaç kış festivali formatında etkinlikler düzenlenecek. Türkiye'de çok tanınan, bilinen ve çok dinleyicisi olan sanatçılarımız konser verecek. Eğlenceli aktiviteler düzenlenecek. Yarışmalar düzenlenecek. Erciyes'te eğlencenin, sanatın, müsabakanın, motor gürültüsünün bol yaşanacağı 4 gün geçireceğiz. Kar motorlarıyla alakalı yapmış olacağımız böylesi global bir müsabaka, Erciyes'in aslında ekstrem bütün spor branşları için önemli bir merkez olduğunu bir kez daha vurgulayacak. Birçok manada Erciyes markasına, Erciyes Kayak Merkezi ve şehrimize gelecek yerli yabancı turist sayısını artırma noktasında da çok katkı sağlayacak bir global yarışma olacak." (AA)

BİZE ULAŞIN

Erciyes Kayak Merkezi’nde FIM Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası 2023 hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın