Tunus Koronavirüs (covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları

13.09.2021 - 00:00:00 / 18.01.2022 - 06:59:00

14 Eylül 2021 Güncelleme

Tunus Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan son NOTAM'da yapılan güncellemeye göre;

* Tüm yolcular 2 doz aşı olmuş olsa bile Tunus'a gelişinde PCR testi ibraz etmek zorundadır. Test sonucu kalkış saatinden en fazla 72 saat önce alınmış olmalıdır. (Tunus vatandaşları ve bebekler dâhil)

* Aşıları tamamlanmamış tüm yolcular ekte isimleri bulunan otellerden 10 günlük ödemesi yapılmış rezervasyon ibraz etmek zorundadır. (Karantinanın 7. ve 10.gününde yolcular PCR testi yaptırabilir ve sonuç negatif olması halinde otelden ayrılabilir.)

KARANTİNA İSTİSNALARI:

- Aşıları tamamlanmış yolcular karantinadan muaftır.

- 18 yaşından küçükler otelde değil, 10 günlük karantina süresince ikametgâh adresinde kalabilirler.

Önemli Not: Tunus'a gelen yolcular için rastgele hızlı test yapılacak ve testi pozitif çıkacak kişiler ücretleriyle karantina oteline gönderilecektir.

- Diplomatlar ve aileleri elçilik ya da konsolosluklarından onay yazısı almış olmaları halinde otel karantinasından muaf olup evde karantinaya girebilirler.

- https://app.e7mi.tn adresinde bulunan 2 adet form doldurulup imzalanarak check-in esnasında gösterilmeli ve uçak inişinde Tunus otoritesine teslim edilmelidir.

- Cezayir pasaportlu yolcular maksimum 24 saat içerisinde geçerli, ödemesi yapılmış Cezayir'e devam biletleri olması halinde Tunus uçuşlarına kabul edilebilirler.

- Fas pasaportlu yolcular maksimum 24 saat içerisinde geçerli, ödemesi yapılmış Fas'a devam biletleri olması halinde Tunus uçuşlarına kabul edilebilirler.

- Libya pasaportlu yolcuların Tunus'a girişleri yasaktır.

- Diplomatlar ve Tunus oturum sahipleri muaftır.

*** Libya ve Tunus arasındaki tüm sınırlar karayolu ya da havayolu ile Libya'ya geçişleri mümkün değildir.

 

25 Ağustos 2021 Güncelleme:

Tunus Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan ve 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak son NOTAM'a göre;

* Tüm yolcular (bebekler dâhil) 2 doz aşı olmuş olsa bile, Tunus'a gelişinde PCR testi ibraz etmek zorundadır. Test sonucu kalkış saatinden en fazla 72 saat önce alınmış olması gerekmektedir.

* Aşıları tamamlanmamış tüm yolcular, aşağıdaki karantina otellerinden 10 günlük ödemesi yapılmış rezervasyon ibraz etmek zorundadırlar. (Karantinanın 7. ve 10. gününde yolcular PCR testi yaptırabilir ve sonuç negatif olması halinde otelden ayrılabilirler)

TUNUS KARANTINA OTELLERİ


İSTİSNALAR:

* Aşıları tamamlanmış yolcular karantinadan muaftır.

* 18 yaşından küçükler otelde değil, 10 günlük karantina süresince ikametgâh adresinde kalabilirler.

Önemli Not: Tunus'a gelen yolcular için rastgele hızlı test yapılacak ve testi pozitif çıkacak kişiler ücretleriyle karantina oteline gönderilecektir.

* https://app.e7mi.tn adresinde bulunan 2 adet form doldurulup imzalanarak Check-in esnasında gösterilmeli ve uçak inişinde Tunus otoritesine teslim edilmelidir.

En ekonomik Tunus uçak bileti için www.sonfiyat.com

 

Tunus Sivil Havacılık Otoritesi tarafından 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak son bilgilendirmeye göre;

Tunus Seyahati yapacak;

12 yaş üstü tüm yolcular 2 doz aşı olmuş olsa bile, Tunus'a gelişinde PCR testi ibraz etmek zorundadır.

Test sonucu kalkış saatinden en fazla 72 saat önce alınmış olmalıdır.

  • https://app.e7mi.tn adresinde bulunan 2 adet form doldurulup imzalanarak,Check-in esnasında gösterilmeli ve uçak inişinde Tunus otoritesine teslim edilmelidir.
  • Cezayir pasaportlu yolcular maksimum 24 saat içerisinde geçerli, ödemesi yapılmış Cezayir'e devam biletleri olması halinde Tunus uçuşlarına kabuledilebilirler.
  • Fas pasaportlu yolcular maksimum 24 saat içerisinde geçerli, ödemesi yapılmış Fas'a devam biletleri olması halinde Tunus uçuşlarına kabul edilebilirler.

 

BİZE ULAŞIN

Tunus Koronavirüs (covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın