Güncel Vize Gelişmeleri

02.05.2024 - 10:38:05

Yunanistan

TURSAB ve Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun organize ettiği acenteler toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Artan vize taleplerine ilişkin planlanan seyahatten en az 2 ay öncesinde vize işlemlerine başlanması gerektiği konusunda bilgiler paylaşılmıştır.

Almanya

Almanya'da Haziran ayında düzenlenecek Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası sebebi ile Almanya İstanbul Başkonsolosluğunda yoğunluk yaşanmaktadır bu sebeple turistik, ticari ve aile ziyareti amacı ile oluşturulan vize randevu taleplerine geç dönüşler yaşanmaktadır, planlanan seyahatten en az önce vize randevu talebi oluşturulması tavsiye edilmektedir.

Irak Elektronik Vize

Irak'a giriş vizesi işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Büyükelçiliği ziyaret etmeye gerek kalmadan elektronik vize hizmetinin başladığını bildirmek isteriz.

https://evisa.iq internet adresine giriş yapılmak suretiyle E-Vize alınabilecektir.

Bulgaristan

Bulgaristan ve Romanya, Avrupa Birliği'nin (AB) vizesiz seyahat bölgesi Schengen'e dahil edilmiştir.
Bulgaristan ve Romanya'nın, 2007 yılında kabul edilen üyelik anlaşması neticesinde 01.04.2024 tarihi itibari hava ve deniz sınır kontrolleri kaldırılmıştır.
Anlaşma gereğince Bulgaristan ve Romanya'dan alınacak vizeler Schengen sistemine dahil edilmiştir.

Schengen Vize Randevuları
Schengen ülkelerinin vize randevu sistemlerinde kısıtlanan randevu oranları ve fazla talep sebebi ile vize randevuları çok hızlı şekilde tükenmektedir ve randevu sistemleri kapatılmaktadır.
Randevu yetersizliğinden dolayı vize başvurusunda bulunacak kişilerin planlanan randevu tarihinden en az 3 ay önce vize randevu işlemlerine başlatması tavsiye edilmektedir.

Vize hakkında detaylı bilgi için vize@vikingturizm.com.tr adresimize mail atabilir ya da 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Güncel Vize Gelişmeleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın